Organizacja szkoły

Organami szkoły są: Dyrektor, Rada Pedagogiczna, Rada Rodziców i Samorząd Uczniowski. Rejon szkoły obejmuje wschodnią część miasta oraz przyległe wsie: Krobów, Wola Krobowska, Kociszew, Wólka Turowska. W 36 oddziałach obowiązek szkolny i przedszkolny realizuje 862 uczniów, w tym duża grupa mieszkających poza miastem, którym zgodnie z ustawą „O systemie oświaty” jednostka samorządowa zapewnia dowóz do szkoły. Dla nieobjętych dowozem przeznaczone są środki pokrywające koszt biletów miesięcznych.

W budynku szkolnym znajduje się 28 sal lekcyjnych i 3 dla oddziałów przedszkolnych , 2 sale gimnastyczne, świetlica, stołówka, biblioteka, sekretariat, gabinety dyrektora i zastępców, gabinet pielęgniarki oraz pokój logopedy i pedagoga, kuchnia, szatnie i pomieszczenia gospodarcze.

Szkoła posiada pracownie: matematyczne, polonistyczne, przyrodnicze, informatyczne, historyczną, plastyczną, muzyczną. Posiada również zaplecze sportowe: boiska „Orlik” (do piłki nożnej i wielofunkcyjne),sztuczne lodowisko zimą (zarządzane przez GOS), plac zabaw. Ponadto uczniowie klas III-V uczestniczą w ramach wychowania fizycznego w bezpłatnych zajęciach na basenie.
   W ramach zajęć pozalekcyjnych prowadzone są koła przedmiotowe (matematyczne, informatyczne, polonistyczne, plastyczne, przyrodnicze), zajęcia SKS, chór szkolny, gimnastyka korekcyjna, zajęcia logopedyczne, koła teatralne, zajęcia wyrównawcze i terapeutyczne.