Dnia 4 grudnia 2019 roku z okazji Dnia Górnika zorganizowano projekcję filmów dla dzieci przybliżających ten zawód. Uczniowie obejrzeli serię filmów z cyklu ,, Przygody Bolka i Lolka” oraz projekcję multimedialną przybliżającą region Śląska. Pod kierunkiem p. Agnieszki Wojno uczniowie z klasy 1d, 1 e i 3d wykonali czapki górnicze zwane czako, a dziewczynki wianki – galardy. Uczniowie w świetlicy wykonali prace plastyczne.
Moduł Menu- - stołówka został zmodyfikowany
Uczniowie ze świetlicy PSP nr 1 w Grójcu, wraz z nauczycielkami p. Agnieszka Wojno i p. Emilką Stańczyk przystąpiły do projektu pt.„Wymiana pocztówkowa’’. Projekt polega na wymianie pocztówkowej pomiędzy szkołami w całej Polsce. Do szkół z różnych województw wysyłamy kartki pocztowe, rysunki, które zawierają krótką informację o naszej szkole i okolicach Grójca. Uczniowie poznają różne regiony Polski. Stworzyliśmy mapę, na której umieścimy otrzymane pocztówki.
Celem wymiany jest identyfikacja z grupą społeczną oraz nawiązanie kontaktów z dziećmi z innych placówek, promowanie regionu i miejscowości, w której żyjemy.
Moduł Dla rodziców został zmodyfikowany
Moduł Menu- - stołówka został zmodyfikowany
Barwne, energiczne, a zarazem poruszające i opowiadające o istocie Bożego Narodzenia - takie były Jasełka w PSP 1 w Grójcu. Nie sposób słowami oddać atmosfery, emocji , jakie uczniowie z 7a, 7c i 7d zdołali przekazać zgromadzonej publiczności złożonej z uczniów, nauczycieli i zaproszonych gości. Gra aktorska, pięknie zaśpiewane kolędy i pastorałki, dbałość o scenografię i charakteryzacja postaci stworzyły niezapomniane przedstawienie. Warto również wspomnieć, że podczas ostatniej edycji Jasełek byli obecni wśród nas harcerze z 8 b i 8 e. P. dyr Elżbieta Zakrzewska przyjęła od Nich Betlejemskie Swiatło Pokoju.
W tegorocznych Jasełkach uczestniczyli : Burmistrz Miasta i Gminy Grójec p. Dariusz Gwiazda, Naczelnik Wydziału Edukacji, Promocji i Spraw Społecznych p. Monika Kozłowska, p. dyr Agata Pachocka z PSP2 , p. Krzysztof Lipiński - wieloletni przewodniczący Rady Rodziców.Nad oprawą muzyczną czuwali: p. Katarzyna Ekiel, p. Małgorzata Żabińska, p. Janusz Szarlip.Piękne dekoracje i aranżacje świąteczne przygotowały: p. Maria Jakubczyk , p. Karolina Pycak. Profesjonalnym nagłośnieniem zajął się p. Arkadisz Spólny.Nad całością Jasełek czuwała p. Iwona Tokarska.
Ogromna praca całego zespołu młodych ludzi i ich nauczycieli została nagrodzona gromkimi brawami. WSZYSTKIM , którzy włączyli się w przygotowanie naszej uroczystości serdecznie DZIĘKUJEMY. DO BETLEJEM NIE JEST TAK DALEKO... Poczuć jeszcze raz atmosferę tegorocznych Jasełek w PSP 1, zaśpiewać jeszcze raz z Anielskim chórem można wchodząc na Mazowiecka TV.
Iwona Tokarska
Dzień Nauczyciela - portrety naszych pań
Konkurs plastyczny pt. Warzywa i owoce jesienią
Święto Niepodległości w świetlicyPrace plastyczne dzieci wykonane w świetlicy szkolnej. Rozwijanie motoryki małej poprzez wydzieranie i wyklejanie prac plasteliną
Święto Niepodległości w świetlicy
Zabawy chustą animacyjną
W ramach projektu przeciwdziałającego smatrfonizacji wśród dzieci i młodzieży, Fundacja Terapeuci dla Rodziny oraz Gminna Komisja ds. Rozwiązywania Problemów Alkoholowych wystawiły sztukę na deskach sceny Grójeckiego Ośrodka Kultury pt., "Shrek, gdy na bagnie pada serwer". W rolę aktorów wcielili się uczniowie klasy 7d Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 w Grójcu.
Było to dla nas wielkim wyzwaniem, ale również wspaniałym doświadczeniem. Pracowaliśmy z wyjątkowym człowiekiem, Panem Adamem Piwowarskim. Jego szalona osobowość ośmieliła naszych początkujących aktorów i odkryła w nich prawdziwych artystów. Oprócz wspaniałej zabawy, była to również bardzo ciężka praca. Przygotowania trwały już od października. Próby odbywały się nawet w niedzielę w godzinach nocnych. Mimo wszystkich trudów mamy poczucie świetnie wykonanego zadania. Aktorzy byli niesamowici, uczniowie zajmujący się obsługą techniczną również. Wszyscy spisali się na medal, co potwierdziła publiczność swoimi gromkimi oklaskami. Bardzo dziękujemy wszystkim którzy nam pomogli w tym przedsięwzięciu. Pani od języka polskiego Elżbiecie Więcławek, pani od plastyki Luizie Madej i przede wszystkim rodzicom uczniów klasy 7d, bo bez ich wsparcia i pomocy nic by z tego nie wyszło.
Karolina Pycak
Moduł Menu- - stołówka został zmodyfikowany
Informuję, że dn. 18.12.2019r. tj. środa obiad wydawany będzie do godziny 13.45.
Intendentka
W XIX edycji Szlachetnej Paczki udział wzięły :
Z banku rodzin wybrałyśmy Rodzinę i wspólnie z uczniami i ich rodzicami spełniłyśmy 3 kluczowe potrzeby:
Specjalne podziękowania kierujemy do pana Krzysztofa Lipińskiego oraz uczniów i ich rodziców bez których realizacja tego projektu byłaby po prostu niemożliwa.
Okna ufundowali rodzice oraz nauczyciele zaangażowani w projekt. Odkurzacz przekazał pan Arkadiusz Kępka.
Marzena Kępka
Moduł Menu- - stołówka został zmodyfikowany
Publiczna Szkoła Podstawowa nr 1 i Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 z ogromnym zaangażowaniem odpowiedziały na prośbę Opiekunki z Zacisznego Tymczasu i aktywnie wsparły II edycję pomocy zwierzakom. Uczniowie, nauczyciele i pracownicy obu szkół otworzyli swoje wielkie serca na potrzeby skrzywdzonych przez los i ludzi piesków i bardzo chętnie przyłączyli się do tej szlachetnej inicjatywy. Jej realizację na terenie szkoły koordynowały panie: Beata Iwanowska, Iwona Tokarska i Małgorzata Bińkowska.
Akcja pomocy psiakom przeprowadzona została w formie zbiórki darów rzeczowych oraz pieniężnych. Pod koniec listopada podsumowano te działania. Młodzież z PSP nr 1 i PSP nr 2 czynnie wzięła udział w przygotowaniu transportu karm dla psów, legowisk, zabawek, środków czystości. Podliczono również zbierane przez cały miesiąc pieniądze. Kwota okazała się imponująca – 881 zł, zliczona została każda moneta.
Dziękujemy wszystkim, którzy wsparli ZWIERZAKI Z ZACISZNEGO TYMCZASU
JESTEŚCIE SUPER
"Pan Kotek jest chory i leży w łóżeczku, więc my Was pozdrawiamy:
Jak się masz koteczku?
Czy główka Was boli?
Czy wirus szaleje?
Że wkrótce wrócicie do zdrowia
Mamy wielką nadzieję!"
Wierszyk oraz 32 misie uczniowie klas 6G oraz 5F wraz ze swoimi wychowawczyniami p. Anną Jóźwik oraz Marzeną Kępką przesłali do Centrum Zdrowia Dziecka dla małych pacjentów z sali wybudzeń. Mamy nadzieję, że "Misioterapia" pomoże dzieciom nabrać sił i szybciej wrócić do zdrowia. Ta inicjatywa jest kontynuacją ubiegłorocznej akcji szkolnego wolontariatu pt." Dzieci dzieciom", której inicjatorem jest klasa 6G
Anna Śliwa- Jóźwik
Moduł Menu- - stołówka został zmodyfikowany
Moduł Menu- - stołówka został zmodyfikowany
PSP nr 1
19 listopada 2019
o godzinie 17.30
zapraszamy Rodziców kl. VII i VIII na
zebrania klasowe
w budynku przy ul. J. Piłsudskiego 68
(nowe skrzydło).
Zebrania odbędą się w salach:
7a -7, 7b – 8, 7c – 9, 7d -13, 7e – 14
8a -1, 8b -4, 8c – 5, 8d – 16, 8e – 17.
Od godziny 17.45
wszyscy nauczyciele, pedagodzy i psycholodzy
będą do dyspozycji rodziców w pokojach nauczycielskich
i pokojach pedagogów i psychologów.
6 listopada uczniowie z klasy 8c i 8e wzięli udział w wycieczce śladami bohaterów lektury Kamienie na szaniec, czyli Zośki, Rudego i Alka. Wyprawa przybliżyła uczestnikom miejsca, wydarzenia i postacie opisane przez Aleksandra Kamińskiego, jak również historię okupowanej Warszawy i jej mieszkańców.
Zwiedzanie rozpoczęliśmy od Liceum imienia Stefana Batorego, do którego uczęszczali bohaterowie reportażu. Uczennica liceum oprowadziła nas po placówce i opowiedziała historię Zośki i jego przyjaciół w Muzeum Szkolnym.
Następnie zobaczyliśmy miejsca związane z akcjami Małego Sabotażu: Plac Unii Lubelskiej – słynna namalowana przez Rudego kotwica na Pomniku Lotnika; Krakowskie Przedmieście – usunięcie niemieckiej tablicy z pomnika Mikołaja Kopernika; ulicę Podwale – pomnik Jana Kilińskiego; Plac Marszałka Piłsudskiego; Ogród Saski; Plac Małachowskiego – zerwanie hitlerowskich flag z Gmachu Zemsty.
Zwiedziliśmy Mauzoleum Walki i Męczeństwa przy Alei Szucha - dawną siedzibę Gestapo, miejsce przesłuchań Rudego.
Następnie udaliśmy się do Muzeum Więzienia Pawiak, gdzie przetrzymywano Rudego.
Przewodnik przedstawił nam plan i przebieg Akcji pod Arsenałem, czyli brawurowej akcji odbicia z niemieckiego transportu więźniów Pawiaka, w tym Jana Bytnara.
Ostatnim punktem wędrówki był Cmentarz Powązki Wojskowe – miejsce wiecznego spoczynku Zośki, Alka i Rudego oraz autora Aleksandra Kamieńskiego w Kwaterze Brzozowych Krzyży.
W zadumie i bogatsi o wiedzę historyczną na temat okupowanej Warszawy i walk młodzieży w czasie II wojny światowej, w późnych godzinach popołudniowych wróciliśmy do Grójca.
Ewelina Spólna
Nowa strona internetowa szkoły: Publiczna Szkoła Podstawowa nr 1 im. Gabriela Narutowicza w Grójcu (grojecmi...
W czwartek 22.06.2023r. klasy 8 z PSP1 w Grójcu zatańczyły Poloneza podczas uroczystości zakończenia roku szko...
Życzymy wszystkim udanych wakacji!
Uczniowie, którzy brali udział w Konkursie Wiedzy o Janie Pawle II zostali również nagrodzeni przez KS. Probos...
"Jedyne, czego nam nikt nie zabierze, to wspomnienia" - podsumowanie innowacji biologicznej realizowanej w kla...