Nawigacja

  • 17.11.2019

    Moduł Menu- - stołówka został zmodyfikowany

  • Konkurs recytatorski

      W dniu 7 listopada 2019 roku w Grójeckim Ośrodku Kultury odbył się XXII Konkurs Recytatorski „Moja Ojczyzna”. W tym roku konkurs nawiązywał do obchodów       600-lecia nadania praw miejskich dla Grójca. Uczniowie naszej szkoły zdobyli: I miejsce - Olga Wolszczak i II miejsce-Hanna Brzozowska.                        

    Zwycięzcom serdecznie gratulujemy.   

    A. Gruszczyńska                                                                                           

  • Wiwat wolny kraj! Obchody Dnia Niepodległości

    Kolejna rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości była uroczyście obchodzona przez naszą szkołę. Akademia z tej właśnie okazji odbyła się 08.11.2019r. i została przygotowana przez panie Agnieszkę Sobierańską i Marzenę Kępkę wraz z klasami 4b, 5f, 6a, 6b, 6e. Widowisko dzięki doborowi utworów poetyckich, słowa wiążącego, pieśni i piosenek patriotycznych przygotowanych przez Dorotę Woźniak, Katarzynę Ekiel oraz Janusza Szarlipa silnie oddziaływało na emocje widowni oraz zaproszonych gości. Miło nam poinformować, że tego dnia gościliśmy ministra w Kancelarii Premiera- p. Marka Suskiego oraz oficera Wojsk Obrony Terytorialnych.

    Marzena Kępka

  • 11.11.2019

    Moduł Menu- - stołówka został zmodyfikowany

  • Wizyta ks. kard. Kazimierza Nycza

    W dniu 29.10.2019 gościliśmy w naszej szkole ks. kard. Kazimierza Nycza. Z tej okazji Ognisko Misyjne zaprezentowało program artystyczny pt. "Ochrzczeni i posłani". Poznaliśmy życiorysy i pracę wybitnych polskich misjonarzy na 5 kontynentach. Występom towarzyszył wspólny śpiew przy akompaniamencie gitarowym pana Piotra Pękackiego.

    Po przedstawieniu Ks. Kardynał  wpisał się do kroniki Ogniska Misyjnego, które działa już w naszej szkole od 8.03.2008.

    Kolejnym etapem wizyty było spotkanie na świetlicy z pracownikami szkoły.  Zuzanna Maliszewska-Górecka .

  • 04.11.2019

    Moduł Opłaty - stołówka został zmodyfikowany

  • 04.11.2019

    Moduł Menu- - stołówka został zmodyfikowany

  • KARTKA DO POWSTAŃCA WARSZAWSKIEGO

    BohaterON – włącz historię! to ogólnopolska kampania o tematyce historycznej mająca na celu upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego oraz historii Polski XX wieku. Głównym elementem projektu jest wysyłanie kartek i listów do Powstańców. Do akcji dołączyła w tym roku ,,Jedynka”. Koordynatorem szkolnym była p. Magdalena Ładziak. Uczniowie klas drugich : 2 b, 2 d, 2 e i 2 f wraz z wychowawczyniami: p.Lucyną Kowalczyk,  p. Katarzyną Czaplą,  p. Emilią Krajewską oraz p. Anną Sobieszek, uczestniczyli 17 października 2019 w spotkaniu z historykiem  p. Arturem Szlisem. Nasz gość omówił trudną problematykę związaną z sytuacją dzieci podczas Powstania Warszawskiego, zaprezentował fotografie oraz pamiątki związane z tamtym okresem. Uczniowie mieli okazję do obejrzenia filmu ukazującego, w jaki sposób Polacy wyrażają pamięć o tamtych czasach, każdego roku 1 sierpnia o godzinie 17:00,a także do wysłuchania pieśni „Warszawskie dzieci”. Podczas spotkania uczniowie dzielili się swoimi wrażeniami i chętnie stawiali pytania. Pan Artur zadał im „pracę domową”: mieli porozmawiać z rodziną o historii i przodkach oraz, w miarę możliwości, przynieść kserokopie dawnych fotografii. Dzieci zadanie wykonały na piątkę, czego dowodem jest wystawa, którą można oglądać w holu naszej szkoły. Już następnego dnia wiele z nich  przyniosło własnoręcznie wykonane kartki, które przekazano Powstańcom.

  • Zbiórka darów dla schroniska

  • Edukacyjna Gra Plenerowa " 600 lecie Grójca

    23. 10. 2019 r klasa VII c wraz z opiekunami p. Iwoną Tokarską i p. Arturem Szlisem  wzięła udział w grze terenowej "600 lecie Grójca". Celem gry było zapoznanie uczestników z wybranymi zabytkami związanymi z 600 letnią historią Grójca. Uczniowie VII c bardzo ambitnie podeszli do przygotowanych przez Organizatorów zadań. Wykazali się pomysłowością, szybkością i umiejętnością działania w grupie. O wygranej danej klasy zdecydowała ilość zdobytych punktów w karcie zadań i nadesłane zdjęcia całej grupy z opiekunami oraz czas w jaki dany zespół wykonał zadanie. Wśród klas VII i VIII biorących udział w tej grze wygrała klasa VII c. GRATULACJE.

     

    Iwona Tokarska, Artur Szlis.

  • Stołówka

    WAŻNE 

    Informacja dla uczniów, rodziców i opiekunów. Dnia 29.10.2019r. tj. wtorek obiad w stołówce szkolnej wydawany będzie o godz 10.30, ponieważ naszą szkołę odwiedzi abp. Kazimierz Nycz.

    Wszystkich uczniów serdecznie zapraszamy. 

  • 25.10.2019 - ślubowanie klas pierwszych

  • 24.10.2019

    Moduł Plan lekcji został zmodyfikowany

  • 21.10.2019

    Moduł Menu- - stołówka został zmodyfikowany

  • Klasy 5d i 5e odwiedziły Państwowy Zespół Pieśni i Tańca im.T. Sygietyńskiego w Otrębusach.

    Dnia 11 października klasy 5d i 5e z wychowawcami Z.Maliszewską-Górecką, A.Gruszczyńską i K.Jurą, odwiedziły Państwowy Zespół Pieśni i Tańca im.T. Sygietyńskiego w Otrębusach. Zespół powstał w okresie Powstania Warszawskiego i do dnia dzisiejszego cieszy się ogromną popularnością.Nasi uczniowie uczestniczyli w warsztatach tanecznych, na których poznali podstawowe kroki Krakowiaka i Poloneza. Nauka tańca sprawiła wiele radości i wywołała uśmiech na wszystkich twarzach. Kolejną atrakcją był koncert, podczas którego poznaliśmy 5 tańców narodowych w wykonaniu doskonałych artystów, ubranych w piękne stroje ważące od 12 do 15 kg. Ostatnim elementem było zwiedzanie obiektu, spacer po parku z przewodnikiem. Wróciliśmy w doskonałych humorach z tęsknotą w sercu za kolejnym koncertem.

  • 16.10.2019

    Moduł Pracownicy szkoły został zmodyfikowany

  • Warsztaty rozwojowo- integracyjne

    24.09.2019r. klasy 5f i 6g wraz ze swoimi wychowawczyniami  M.Kępką  i  A. Śliwą -Jóźwik wyruszyły  na niezwykle ciekawe zajęcia, które pomogły uczniom się lepiej poznać i zintegrować. Dzieci poprzez zabawę wzmacniają swoją samoocenę i komunikatywność . Dzieci otwierają się na świat, dostrzegają i doświadczają emocji innych osób.  W czasie wykonywania zadań uczniowie uczyli się wspólnego działania i pomagania sobie nawzajem.

    Uczniowie wzięli udział w następujących aktywnościach:

    a) Team building - cenna nauka o wspólnym działaniu rówieśników, wspieranie się,

    b) Budowanie gigantycznej bazy- cała grupa buduje bazę, dzieląc się zadaniami, ale wspólnie dążą do wspólnego celu,

    c) Zabawy integracyjne

    d) Gra terenowa w poszukiwaniu marzeń- poznawanie przyrody i orientacji w terenie. Do dyspozycji mapa i zagadki do rozwikłania.

    Marzena Kępka

    Anna Śliwa-Jóźwik

  • 15.10.2019

    Moduł Menu- - stołówka został zmodyfikowany

  • Narodowe Czytanie w PSP nr 1 w Grójcu

    Prezydent Andrzej Duda wraz z małżonką Agatą Kornhauser – Dudą zaproponowali w tym roku osiem lektur na ósme Narodowe Czytanie. Są to:

    • Dobra pani – Eliza Orzeszkowa;
    • Dym – Maria Konopnicka
    • Mój ojciec wstępuje do strażaków (ze zbioru: Sanatorium pod Klepsydrą) – Bruno Schulz
    • Orka – Władysław Stanisław Reymont
    • Rozdzióbią nas kruki, wrony… – Stefan Żeromski
    • Sachem – Henryk Sienkiewicz
    • Sawa (z cyklu: Pamiątki Soplicy) – Henryk Rzewuski  
    • Katarynka – Bolesław Prus

     

    Jest to wybór tekstów, których wspólnym mianownikiem jest polskość w połączeniu z treściami uniwersalnymi, refleksją nad człowiekiem i społeczeństwem. Ich zwięzła forma idzie w parze z mistrzostwem stylu i plastycznością. Pozostawia w umysłach czytelników niezapomniane wrażenia.

     

    Inauguracja tegorocznego Narodowego Czytania odbyła się 7 września br. z udziałem Andrzeja Dudy i Agaty Kornhauser-Dudy. Nieco później, po uroczystościach związanych z 600-leciem Grójca, w tym roku ponownie mamy przyjemność przyłączyć się z naszym kameralnym, narodowym czytaniem do ogólnopolskiej akcji.

    Nasza klasa 8B rozpoczęła w Publicznej Szkole Podstawowej nr 1 tradycję corocznego wspólnego czytania i, ponieważ jesteśmy już w 8 klasie, mamy nadzieję, że ta tradycja będzie kontynuowana przez naszych młodszych kolegów, kiedy staniemy absolwentami Jedynki.

    Tym uroczystym odczytaniem noweli Katarynka z dziewiętnastego wieku chcemy promować czytelnictwo i pokazywać piękno polskiej literatury.

     

    Katarynka powstała w 1881 r. jako jedno z ważniejszych ogniw w bogatej twórczości nowelistycznej Bolesława Prusa.

    Dziś tekst nie stracił swej aktualności. Uczy nas, że w życiu powinniśmy kierować się szlachetnością i solidarnością, że nie wolno nam stracić wrażliwości na ludzką krzywdę ani zapomnieć o naszej historii.

    Znajdziemy w niej udane portrety psychologiczne, mistrzowskie opisy i celne diagnozy społeczne, a nade wszystko znakomicie zbudowaną fabułę i wyrazistych bohaterów. Autor przemyca w Katarynce jedno ze sztandarowych haseł polskiego pozytywizmu (praca u podstaw) oraz wygłasza pochwałę codzienności. To dzieło niepowtarzalne i – mimo niewielkich rozmiarów – doniosłe - na trwałe wpisane w historię polskiej literatury.

     

    Dziękujemy Pani Dyrektor Elżbiecie Zakrzewskiej oraz Burmistrzowi Gminy i Miasta Grójec Panu Dariuszowi Gwieździe za to, że wsparli naszą klasową inicjatywę i zgodzili się odczytać razem z nami nowelę Bolesława Prusa pod tytułem Katarynka.

                                                                                                  klasa 8B

  • 06.10.2019

    Moduł Menu- - stołówka został zmodyfikowany

strona:

Aktualności