Moduł Plan lekcji został zmodyfikowany
Moduł Dokumenty szkolne został zmodyfikowany
Moduł Opłaty - stołówka został zmodyfikowany
Moduł Menu- - stołówka został zmodyfikowany
Moduł Dla rodziców został zmodyfikowany
Głównym zadaniem szkoły jest rozbudzanie u uczniów zainteresowania nauką, umożliwienie im zdobywania wiedzy i rozwijanie umiejętności. Jednak nie można zapomnieć o ważnej funkcji szkoły, jaką jest kształcenie i rozwijanie w uczniach postaw obywatelskich, patriotycznych i społecznych w myśl powiedzenia, iż: „...patriotyzm lokalny jest wartością polskiej tożsamości”.
Ważne jest, aby młodzi ludzie mieli poczucie tożsamości narodowej, przywiązania do historii i tradycji, czuli się związani ze swoją „małą Ojczyzną”, aby w przyszłości chcieli podejmować działania na rzecz środowiska lokalnego. „Patriotyzm lokalny jest jak mała sadzonka drzewka, które posadzone w dobrym gruncie, zdrowo rośnie, by stać się dorodnym, pożytecznym drzewem, w przyszłości.”
Cenną lekcją lokalnego patriotyzmu dla uczniów PSP nr 1 w Grójcu było włączenie się w obchody sześćsetlecia naszego miasta - jednej z najstarszych osad na południowym Mazowszu.
Z tej okazji przeprowadzono w szkole interdyscyplinarny projekt pt. „Kariera Jabłka”, którego koordynatorką była Pani Anna Śliwa – Jóźwik. Celem projektu było zdobycie przez uczniów jak najszerszej wiedzy o lokalnej historii i podzielenie się nią z rówieśnikami i grójczanami.
Uczniowie klas: 6g, 8b, 8c, 8e pod kierunkiem wychowawców i nauczycieli wybrali zagadnienia do opracowania z zakresu mitologii, literatury, historii, biologii, chemii, fizyki, geografii, malarstwa, muzyki i na tej podstawie przygotowali projekt pt. „Kariera jabłka”.
Zwieńczeniem tych działań były wystawy:
„Jabłko słowami malowane”
„Jabłko – owoc z bujną przeszłością”
„Jabłko – geografia upraw”
„Pędzlem o jabłkach”
„Znani ludzie, urodzeni w Grójcu”.
Dla uczniów naszej szkoły nauczyciele historii: p. Aneta Kukułka, p. Waldemar Gorzkowski, p. Artur Szlis, przygotowali wykłady o losach naszego miasta na przestrzeni dziejów.
Mieliśmy zaszczyt uczestniczyć też w spotkaniu ze znawcą wiedzy o Grójcu - panem Andrzejem Zygmuntem Rolą -Stężyckim.
Pan Konrad Główka wraz z uczniami zaprezentowali naszą szkołę podczas wędrówki po Grójcu na halę sportową Spartakus, gdzie podczas koncertu zaprezentował swój talent muzyczny uczeń kl. 8D Mikołaj Cieślak, który wykonał polonez G-moll Fryderyka Chopina. Mieliśmy też przyjemność wysłuchać piosenki pod tytułem „Grójec - moje miasto” Pani Doroty Woźniak (pedagog w naszej szkole), która została laureatką konkursu na utwór muzyczny o naszym mieście.
Pani Monika Fijałkowska za sprawą pokazu multimedialnego „PSP nr 1 w starym obiektywie” obudziła w nas nuty nostalgii za przeszłością. Obrazy dawnej szkoły pozwoliły nam zrozumieć jak bardzo zmieniło się nasze miasto, szkoła i my sami.
Spotkania biblioteczne „Szkoła naszych dziadków” były ciekawostką szczególnie dla najmłodszych, ponieważ pozwoliły empirycznie doświadczyć dawnej szkoły. Stare ławki, tornistry i przybory przestały być abstrakcją z opowiadań.
Punktem kulminacyjnym obchodów sześćsetlecia w naszej szkole był program artystyczny pod tytułem „Kariera jabłka”, zaprezentowany 20 września w Publicznej Szkole Podstawowej nr 1 oraz na Placu Wolności. W tym czasie odwiedzili naszą szkołę Burmistrz Gminy i Miasta Grójec Dariusz Gwiazda, Poseł na Sejm RP Mirosław Maliszewski, Sekretarz Powiatu Naczelnik Powiatu Anna Matyjas, Naczelnik Wydziału Edukacji, Promocji i Spraw Społecznych Monika Kozłowska i Prezes ZNP Teresa Świątek.
W programie wykorzystano następujące wątki literackie i muzyczne:
Zeus (Woźny Jakub), Hera (Chisom Skowronowska), Eris (Majewska Maja), Atena (Jałosińska Martyna), Afrodyta (Kałuża Daria), greckie tancerki: (Barul Martyna, Natorska Nikola, Kosińska Agata, Spólna Patrycja, Wierzbicka Wiktoria), Parys (Mateusz Maliszewski), żołnierze Parysa (Wyleziński Wojciech, Wójcik Igor), Hermes (Sztubiński Karol), greckie boginie: (Stępień Anna, Tadzik Wiktoria, Kurzac Aleksandra), greccy bogowie: (Słupek Jakub, Funikowski Filip, Strączewski Kacper, Walczuk Paweł)
Newton (Jóźwik Tymoteusz), uczeń Newtona (Drabikowski Wojciech)
Wójcik Barbara, Pietrzak Lena, Bieńkowski Patryk, Dmochowski Filip
nauczycielka (Krakowiak Olga), Jerzyk (Dębniak Mateusz), słówka (Alimonos Angela, Klocek Ewa, Marzec Kamil, Mews Bartosz)
Żyd Goldberg (Latosek Filip), Żyd Rozenbaum (Przybylski Jan), chłopki: (Jakubiec Małgorzata, Koprowska Milena, Kołacz Julia, Jędrzejewska Maria, Zugaj Natalia, Morcinek Oliwia), mieszczki: (Bubek Nadia, Sadowska Maria) chłopi: (Czubaszek Maciej, Czapla Michał, Krawczyk Kamil, Komorowski Michał)
Scenariusz, choreografię, oprawę muzyczną oraz scenografię przygotowali nauczyciele: Anna Jóźwik, Ewelina Majewska, Agnieszka Aleksandruk, Ewelina Spólna.
Występ uświetniły dekoracje wykonane przez panią Marię Jakubczyk oraz uczennicę Łucję Nowakowską.
Za nagłośnienie odpowiadał pan Arkadiusz Spólny oraz Dominik Żak. W obsłudze technicznej pracowali pan Bartłomiej Szymczak, państwo Maria i Stanisław Przywała oraz uczniowie: Filip Górecki, Jakub Tkaczyk.
Zdjęcia i pamiątkowy film z tego wydarzenia przygotowali Katarzyna Czapla i Artur Jóźwik.
Całe to przedsięwzięcie nie byłoby jednak możliwe bez wsparcia i uprzejmości sponsorów:
Firma Klucz, Serwis – Marcin Łoski
Apteka Farmab- Beata Kołacińska
Bank Spółdzielczy w Grójcu
Cukiernia – Aleksander Klepacz
Magdalena i Paweł Pietrzakowie
Małgorzata Hoffman
Krzysztof Lipiński.
Mamy nadzieję, że przeprowadzone działania pogłębiły u naszych uczniów wiedzę o historii Grójca, a całej społeczności szkolnej dały poczucie dumy z lokalnej tradycji i kultury.
E. Majewska, A. Jóźwik, A. Aleksandruk, E. Spólna
Moduł Dla rodziców został zmodyfikowany
Moduł Dokumenty szkolne został zmodyfikowany
Moduł Dla rodziców został zmodyfikowany
Moduł Dla rodziców - regulamin korzystania z szatni został zmodyfikowany
- Moduł Dla rodziców - regulamin korzystania z szafek szkolnych został zmodyfikowany
Moduł Menu- - stołówka został zmodyfikowany
Moduł Menu- - stołówka został zmodyfikowany
Moduł Opłaty - stołówka został zmodyfikowany
Dzień dobry!
Szanowni państwo, uprzejmie informuję, że rozpoczęcie roku szkolnego dla klas siódmych i ósmych odbędzie w dniu 2 września o godzinie 9.00 na szkolnym boisku przy ul. Piłsudskiego 68 - razem z pozostałymi uczniami Szkoły nr 1.
Po części oficjalnej siódmoklasiści i ósmoklasiści pod opieką wychowawców przejdą na ul. Polną, gdzie otrzymają podręczniki na nowy rok szkolny. Proszę, aby w tym dniu uczniowie mieli ze sobą plecaki, torby itp., do których zapakują książki. Jeśli rodzice mogą w tym dniu wesprzeć uczniów w transporcie , to byłoby dobrze.
Informuję również, że w budynku przy ul. Polnej funkcjonuje stołówka, która wydaje smaczne obiady dla chętnych uczniów (co oznacza, że każdy chętny zostanie na obiady przyjęty). Zapisy na obiady w sekretariacie szkoły nr 2 (budynek po gimnazjum). Obiady będą wydawane od środy 4 września. Koszt 6 zł. Zachęcam do korzystania, zwłaszcza że siódmoklasiści i ósmoklasiści będą przebywać w szkole codziennie 7-8 godzin.
Na terenie budynku szkolnego obowiązuje zmiana obuwia, najlepiej na takie o jasnych spodach. Do dyspozycji uczniów są trzy boksy w szatni (licząc od końca korytarza): boks 1. klasy 8a, 8b, 8c, boks nr 2 klasy 7b, 7c, 7e, boks 3 klasy 7a, 7d, 8d, 8e.
Póki co, zachęcam do aktywnego korzystania z ostatnich dni wakacji. Z poważaniem Jolanta Ziółko, zastępca dyrektora
Rozpoczęcie roku szkolnego
2019/2020
dla klas 0-VIII odbędzie się
2 września 2019 r.
o godzinie 9:00
na boisku szkolnym PSP nr1
Moduł Dla rodziców - podręczniki 1-3 został zmodyfikowany
Moduł Dla rodziców - wyprawka do oddziałów przedszkolnych został zmodyfikowany
Moduł Dla rodziców - wyprawka dla ucznia klas I - III został zmodyfikowany
Nowa strona internetowa szkoły: Publiczna Szkoła Podstawowa nr 1 im. Gabriela Narutowicza w Grójcu (grojecmi...
W czwartek 22.06.2023r. klasy 8 z PSP1 w Grójcu zatańczyły Poloneza podczas uroczystości zakończenia roku szko...
Życzymy wszystkim udanych wakacji!
Uczniowie, którzy brali udział w Konkursie Wiedzy o Janie Pawle II zostali również nagrodzeni przez KS. Probos...
"Jedyne, czego nam nikt nie zabierze, to wspomnienia" - podsumowanie innowacji biologicznej realizowanej w kla...