Nawigacja

  • Wycieczka krajoznawcza w Góry Świętokrzyskie

  • "Powiedz mi, a zapomnę. Pokaż zapamiętam. Pozwól mi zrobić, a zrozumiem".

    W szkołach straszy się fizyką, każąc wykuwać regułki i wzory. A fizykę trzeba zobaczyć, dotknąć, doświadczyć.

    Taki właśnie cel miała nasza wizyta w Centrum Nauki Atom w Radomiu.

    Oto fotoreportaż z zabawy fizyką klas 7e i 7c.

  • Niezwykła poczta - Poczta Ciepłych Myśli

    Kilka miesięcy temu w naszej szkole zaczęła funkcjonować akcja pod hasłem Słowa mają moc. Głównym jej celem jest promowanie zdrowej komunikacji, opartej na życzliwości i pozytywnym nastawieniu. To niezwykle ważne, aby już od najwcześniejszych lat uświadamiać wartość relacji międzyludzkich oraz rolę jaką pełni w nich sposób komunikowania się. Aktualnie uwypuklono rangę słów. Mają one potężną moc, mogą uskrzydlać, wspierać, koić, uszczęśliwiać. Niestety mogą również być ciężkie jak kamienie, ranić, zasmucać, odbierać nadzieję… Doświadczenie pokazuje, jak wiele osób nie ma świadomości mocy słowa. Często zaobserwować można komunikację przemocową, stygmatyzującą. Dlatego akcja skierowana jest zarówno do dzieci, jak i dorosłych. Temat jest tak istotny, że nieustannie warto sobie o nim przypominać. Nauczmy dzieci, aby potrafiły być swoimi własnymi przyjaciółmi i dobrymi ludźmi dla innych towarzyszy życia. A przyjaciel to ktoś, kto nosi w sobie czułość, delikatność, szacunek i dobre intencje, w stosunku do siebie i innych. Nazywajmy rzeczy po imieniu – plotka, wyzwisko, wulgarna krytyka, docinki to zło. Dostrzegajmy to, co dobre i ubierajmy ciepłe myśli w słowa, które pomogą „budować mosty”, ożywią relacje, nadadzą im głębi i autentyzmu.Poczta ciepłych myśli to propozycja zabawy dla każdego. Akcja polega na pisaniu życzliwych słów, zdań – ciepłych myśli, na kartkach oraz podpisaniu ich imieniem i nazwiskiem adresata. Następnie „listy” wrzucamy dozielonej skrzynki w holu. Przekazywane są one raz w tygodniu. Lubisz kogoś, cenisz za coś, może trudno powiedzieć to wprost? Chwytaj okazję i napisz to!Dotychczas z Poczty Ciepłych Myśli skorzystało wielu uczniów z klas młodszych i starszych oraz kilku nauczycieli, a nawet rodzice. Akcja oprócz funkcji profilaktycznej, ma również misję, polegającą na zintegrowaniu całej społeczności szkolnej, dlatego tym bardziej zachęcamy wszystkich przekraczających progi Jedynki do aktywnego uczestnictwa.Warto pamiętać, że słów nie sposób cofnąć, ale każda kolejna chwila jest szansą na moment, w którym możemy zacząć tworzyć nową, lepszą rzeczywistość. Tej najlepszej uczniom i wszystkim Państwu bardzo ciepło życzę.

    Emilia Krajewska

  • Zdjęcia z wycieczki Suwalszczyzna - Wilno

  • Wycieczka do Mrówek 2019

    W maju br. uczniowie klas 7 i 8 uczestniczyli w trzydniowej wycieczce do Mrówek. Miejscowość położona jest nad jeziorem Wilczyńskim w województwie wielkopolskim, na terenie Powidzkiego Parku Krajobrazowego.

    Pogoda nie przywitała nas przyjaźnie, ale nawet w strugach deszczu nie straciliśmy ducha przygody i potrafiliśmy świetnie się bawić. W malowniczo położonym Ośrodku Sportowym Sun Sport odnaleźliśmy przestrzeń, w której można się aktywnie bawić, wypocząć i cieszyć przyrodą. A nasze doskonałe humory przyciągnęły słoneczną pogodę, dzięki której przebywanie w lesie było jeszcze przyjemniejsze.

    Oprócz doskonałej zabawy, zdrowego i aktywnego wypoczynku, dbaliśmy o wartości edukacyjne, bo nauka jest przecież najfajniejsza, gdy staje się zabawą.

    Harmonogram każdego dnia był wypełniony atrakcjami. Dzień zaczynał się od godziny 8.00. Aktywne szaleństwo pod czujnym okiem instruktorów trwało do 21.30 z przerwami na posiłki i bez chwili nudy. Okazało się (ku zaskoczeniu wychowawców), że telefony nie są niezbędne do życia i młodzież z własnej woli wybiera aktywną zabawę.

    Świetnie wspominamy: Gibona, salę gier oraz Skrzynki. Udało nam się pobić rekord 31 skrzynek! Ola Kurzac z klasy 7B wspięła się na imponującą wysokość ok 5 m.

    Wyjątkowymi atrakcjami okazały się Survival i Tor przeszkód. To kamuflaż, mundury, błotko, zabawa z przyjaciółmi i przygoda na świeżym powietrzu.  Piękna pogoda sprawiła, że podczas tych zajęć można było szaleć. Dodatkowym dreszczykiem emocji było to, że część zajęć odbywała się po zmroku. Musztra dała nam w kość, ale bawiliśmy się fantastycznie.

    Artystyczne inspiracje mieliśmy okazję zrealizować tworząc wspaniałe Ekotorby. Wiele radości dało nam swobodne tworzenie. Wieczorem aktywnie uczestniczyliśmy w zajęciach tanecznych i Karaoke.

    Poważniejszych tematów również nie zabrakło. W praktyce mieliśmy okazję przeszkolić się w ratowaniu życia. Zajęcia z zakresu udzielania pierwszej pomocy, dzięki temu, że przeprowadzone były w formie praktycznych warsztatów, zostaną nam w pamięci.

    Tym, co trudno opisać, a tym, co przyczyniło się do tego, że w Mrówkach poczuliśmy się jak w domu, była wspaniała atmosfera stworzona przez ludzi pracujących w Sun Sport i wszystkich uczniów, którzy tam przebywali. Poczuliśmy się zespołem na medal i w doskonałych humorach, zmęczeni, ale zadowoleni, wróciliśmy do Grójca.

    Organizatorzy:

    1. Szczepaniak
    1. Mazurkiewicz

    M.   Płodzik

    E.     Majewska

  • Pływacy z Grójca najlepsi w Radomiu

    Dnia 04.04.2019 w Radomiu odbyły się XV  Igrzyska Dzieci  i Finał Międzypowiatowy  zawodów z pływania. Uczniowie  PSP nr 1 pływali drużynowo (sztafeta i indywidualnie)  w rocznikach od 2006 -  2009. Skład zwycięskiej sztafety  Witczak Maciej, Potocki Mateusz, Parzys Miłosz,  Mozga Wojciech, Łoski Oliwier, Suchecki Piotr, Kłoda Mateusz, Kusztykiewicz Filip. Dziewczęta w składzie Adamska Małgorzata, Andziak Kinga, Grzybowska Aleksandra, Łukomska Julia, Oździńska Agnieszka, Sowińska Martyna, Szulc Klara, Zientarska Lena zajęły 4 miejsce, natomiast chłopcy zdobyli złote medale i 23 maja wyjeżdżają na finał wojewódzki do Płocka. Już dziś życzymy im powodzenia.

    Opiekunowie: Paweł Lepa i Anna Wylezińska

  • Konkurs z okazji setnej rocznicy powołania Policji Państwowej

    22 maja uczniowie naszej szkoły zdobyli I i II miejsce w Konkursie z okazji setnej rocznicy powołania Policji Państwowej. Rozstrzygnięcie konkursu i wręczenie nagród odbyło się podczas III Pikniku Służb Mundurowych. 

    Zwycięzcom serdecznie gratulujemy. 22 maja uczniowie naszej szkoły zdobyli I i II miejsce w Konkursie z okazji setnej rocznicy powołania Policji Państwowej. Rozstrzygnięcie konkursu i wręczenie nagród odbyło się podczas III Pikniku Służb Mundurowych. 

    Zwycięzcom serdecznie gratulujemy. 

  • „JEDYNKOWICZ” finalistą kuratoryjnego konkursu biologicznego

    „JEDYNKOWICZ” finalistą kuratoryjnego konkursu biologicznego


    „Gdy się cel sobie oznaczy, gdy się pragnie i silną ma wolę

    - czegóż to człowiek nie złamie?


    Józef Ignacy Kraszewski


    Splendoru i chluby naszej szkole w tym roku szkolnym dostarczył uczeń klasy 8C – Maciej Kowalski, który zdobył tytuł laureata w kuratoryjnym konkursie biologicznym Mazowieckiego Kuratorium Oświaty.

    Żmudne i mozolne przygotowanie do konkursu Maciej podjął już we wrześniu 2018, pod opieką merytoryczną nauczyciela biologii Anny Jóźwik.

    Materiał do opanowania był ogromny i bardzo szczegółowy. Obejmował nie tylko podstawę programową klasy siódmej i ósmej, ale całość biologii, włącznie z wiadomościami i umiejętnościami, których po reformie oświaty obecne klasy siódme i ósme z biologii nie realizują. Dodatkowo Maciek musiał opanować wszystkie artykuły o tematyce biologicznej z popularnonaukowego miesięcznika „Wiedza i Życie” z roku 2018. Uczeń pracował z wielkim zapałem i determinacją przygotowując się do kolejnych etapów.

    I etap – szkolny odbył się 6.11.2018. W tym etapie wzięło udział 3989 uczniów z województwa mazowieckiego. Do drugiego etapu – rejonowego, zakwalifikowało się 160 uczniów, w tym Maciek. Ciężka praca chłopca zaowocowała kwalifikacją do trzeciego – wojewódzkiego etapu konkursu. W dniu 25.02.2019 Maciek wraz z 60 ósmoklasistami z naszego województwa zmagał się z testem finałowym.

    Ostatecznie Maciej zakończył przygodę z konkursem tytułem laureata, co skutkuje wpisem na świadectwo kończące szkołę oraz dodatkowymi punktami w rekrutacji do wybranej szkoły średniej.

    W tym roku szkolnym Maciej jest jedynym uczniem w naszej szkole, który zdobył tytuł finalisty konkursu kuratoryjnego.

    Należy podkreślić również, że Maciek znalazł się na liście laureatów ogólnopolskiego konkursu MEDITEST - zajął szóste miejsce w Polsce, co również premiuje chłopca punktami w rekrutacji do szkoły średniej.

    Przykład Maćka doskonale pokazuje, że nauczyciel tylko otwiera uczniowi drzwi wiedzy, ale uczeń musi wejść w nie sam.

    Maćkowi i jego rodzicom serdecznie gratulujemy


    Dyrekcja szkoły                                                                               Nauczyciel biologii

    Anna Jóźwik

  • Z wizytą w teatrze

    Z wizytą w teatrze

    Z wizytą w teatrze

    W ramach uatrakcyjnienia zajęć z języka polskiego, postanowiłam zorganizować wycieczkę do Teatru w Powszechnego w Radomiu na sztukę Ania z Zielonego Wzgórza  dla klas 4a i 4d, która odbyła się 15.05.2019. Uczniowie poznali historię sympatycznej i rezolutnej dziewczynki, która skradła serce nie tylko swoich opiekunów, ale także młodych widzów.

    Szkoła to nie tylko podręczniki i 45 minut w ławce, dlatego teatr jest doskonałą formą obcowania ze sztuką i literaturą. Uczniowie już potwierdzili chęć udziału w podobnej wycieczce za rok, bo jak mówi Joanna Kulmowa: "Teatr jest po to, żeby wszystko było inne niż dotąd".

    Marzena Kępka

  • Warsztaty

    Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Warsztaty .

  • Warsztaty

    Warsztaty

    Uczniowie klas 4f i 5g wzięli udział w cyklu warsztatów, które choć dotykają wielu dziedzin z życia młodych ludzi, to wspólnym mianownikiem jest rozwój i budowa relacji. Większość problemów w dorosłym życiu wynika z braku dojrzałości emocjonalnej, czy rozwoju. Dlatego właśnie pomysł na takie zajęcia - grupa cieszy się zabawą, a ważne wartości pozostają w głowach.

    Obie klasy uczestniczyły w następujących warsztatach:

    1) ZŁOTA SKRZYNIA - znajdujący się w niej skarb to wiedza czym jest strefa komfortu, co pozytywnego przyniesie wyjście z niej, jak to zrobić. Co zrobić, aby nie bać się zmian i popełniania błędów oraz jak ważną walutą jest nasz czas i jak wykorzystać go w 100%. Dodatkowo korzyści: wiedza jak zamienić porażkę w sukces oraz wartość jaką jest wiara w siebie i potęga umysłu.

    2) DROGOWSKAZ MARZEŃ - " Jeśli potrafisz coś wymarzyć, potrafisz także to osiągnąć" - powiedział Walt Disney.  Uczniowie mieli okazję przekonać się, że chcieć to móc. Dodatkowe korzyści: jak odróżnić cel od marzenia, jak budować swoją kreatywność i motywację do działania oraz jak nagradzać siebie za wykonane zadanie.

    3) UNIKAT- Dlaczego jesteś wyjątkowy? - każdy z nas posiada w sobie coś unikalnego dzięki czemu wyróżnia się. Uczniowie odkryli swoje mocne strony i talenty. Dowiedzieli się czym  jest asertywność, hierarchia wartości, docenianie i akceptacja swojej indywidualności. Dlaczego lepiej być wyjątkowym niż idealnym.

    Marzena Kępka, Anna Śliwa- Jóźwik

     

  • Discovering London

    Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Discovering London.

  • Discovering London

    Discovering London

     

    6 maja grupa uczniów PSP nr 2, PSP nr1, PSP nr3 i oddziałów gimnazjalnych wyjechała na tygodniową wycieczkę do Anglii pod opieką pań : Anny Kazimierskiej, Teresy Naduk, Oleny Kozemko, Małgorzaty Walczak, pana Macieja Radwana oraz naszej wspaniałej przewodniczki- pani Ani.

     

    Calais-Dover

                Po całodziennej podróży przez Niemcy, Holandię, Belgię i Francję w porannych godzinach drugiego dnia wycieczki rozpoczęliśmy przeprawę promową we francuskim Calais. Rejs zajął niewiele ponad godzinę a u wybrzeży Dover mogliśmy obserwować wapienne klify skąpane w pierwszych promieniach wschodzącego słońca.

     

    Londyn – Greenwich, City of London

                Zwiedzanie zaczęliśmy od parku i obserwatorium w Greenwich, przez które przechodzi historyczny południk 0. Następnie podczas rejsu Tamizą zobaczyliśmy najważniejsze budynki i miejsca stolicy Anglii m.in. St Paul’s Cathedral, The Sharp oraz Isle of Dogs. Po zakończeniu rejsu przeszliśmy przez Millenium Bridge do Shakespeare Globe Theatre, następnie przeszliśmy przez Tower Bridge i odpoczęliśmy na placu obok Tower of London. Od spotkania z rodzinami goszczącymi dzielił nas już tylko rejs powrotny do Greenwich, na którym poznaliśmy nazwy mijanych budynków i wiele innych ciekawostek. Zakończenie dnia dostarczyło kolejnych emocji: spotkanie z rodzinami goszczącymi, poznanie ich domów, zwyczajów a wreszcie pierwszy posiłek w ich domach i sprawdzenie swoich umiejętności językowych w praktyce: bezcenne…

     

    Londyn – Muzeum Madame Tussaud i studio Warner Bros

                Trzeciego dnia zwiedziliśmy Muzeum Figur Woskowych Madame Tussaud, którego historię poznaliśmy jeszcze podczas podróży do tego miejsca. W czasie zwiedzania mogliśmy zrobić sobie zdjęcie z figurami wielu sławnych ludzi m.im Johnego Deppa i członków rodziny królewskiej, poznać historię Anglii podczas interaktywnej przejażdżki ''taksówkami'' oraz obejrzeć film o superbohaterach w 4D. Drugą atrakcją tego dnia było studio Warner Bros, gdzie kręcono filmy o przygodach Harrego Pottera, ten punkt programu był wyczekiwany przez wielu z nas, gdyż mogliśmy tam obejrzeć oryginalne rekwizyty, kostiumy a nawet mogliśmy nauczyć się rzucać zaklęcia.

     

    Londyn – Shri Swaminarayan Mandir i Muzeum Historii Naturalnej

                Następnego dnia pojechaliśmy do hinduskiej świątyni, gdzie mogliśmy poznać historię i genezę tej budowli i podstawy hinduizmu. Potem udaliśmy się do Muzeum Historii Naturalnej  gdzie mogliśmy obejrzeć prehistoryczne szkielety, lub poczuć się, jak podczas trzęsienia ziemi. Po zakończeniu zwiedzania udaliśmy się do Hyde Parku, obejrzeliśmy Pałac Kensington, przespacerowaliśmy się pod Pałac Buckingham, słynnego Big Bena oraz Wesminster Abbey.

     

    Brighton

                Dzień przed wyjazdem pojechaliśmy do nadmorskiego Brighton, gdzie obejrzeliśmy panoramę miasta z platformy widokowej British Airways i360 oraz zwiedziliśmy Pawilon Królewski poznając jego historię. Następnie przespacerowaliśmy się na molo z parkiem rozrywki gdzie spędziliśmy resztę popołudnia. Historia, wspaniałe budowle, błękitne niebo i wody Kanału Angielskiego i piękna kamienista plaża- takie połączenie  gwarantowało niezapomniane wrażenia!

     

    Canterbury

                Rozpoczynając drogę powrotną zatrzymaliśmy się w Canterbury, gdzie podzieleni na grupy zagraliśmy w ciekawą grę miejską, polegającą na szukaniu zabytków z pomocą przechodniów. Oprócz kolejnego sprawdzenia umiejętności językowych mieliśmy okazję wykazać się dokumentując osiągnięcia na kolejnych etapach przydzielonych zadań. Po dotarciu na metę i odebraniu zasłużonych nagród w centrum miasteczka mieliśmy czas wolny na zakupy i zwiedzanie malowniczych uliczek w cieniu górującej nad miasteczkiem najważniejszej katedry Wielkiej Brytanii. Po południu wyruszyliśmy do Dover gdzie z żalem pożegnaliśmy się z Anglię.

     

                Podsumowując, każdy z tych dni obfitował w atrakcje i pozwalał poznać inne oblicze Anglii, od zatłoczonego Londynu, przez portowe Dover aż po malownicze Brighton, czy Canterbury, więc zdecydowanie każdy z nas, uczestników, znalazł coś dla siebie.

                                                                                                                                                                                                                           

                                                                                                                                                                                                                                             Sebastian Karpiński    

  • 20.05.2019

    Moduł Menu został zmodyfikowany

  • 13.05.2019

    Moduł Menu został zmodyfikowany

  • „BIOLOGIA UCZY, BAWI, WYCHOWUJE”

    08.05.2019

    „BIOLOGIA UCZY, BAWI, WYCHOWUJE”

     

    W zreformowanej ośmioklasowej szkole podstawowej dotychczasowy przedmiot, którym była przyroda, rozdziela się na cztery przedmioty przyrodnicze. Począwszy od klasy piątej, nowym przedmiotem dla uczniów jest biologia.

    Po kilku miesiącach nauki uczniowie przekonali się, że biologia nie tylko uczy o życiu i związanych z nim zjawiskach, ale też świetnie bawi obserwacjami i doświadczeniami a ponadto wychowuje poprzez kształtowanie właściwych postaw wobec otaczającego nas świata organizmów żywych.

    Wychodząc naprzeciw ogromnej ciekawości, zainteresowaniu i chęci poznania różnorodności budowy organizmów, procesów i zjawisk biochemicznych zachodzących w organizmach, dla uczniów klas piątych w naszej szkole, od października 2018 odbywają się zajęcia koła biologicznego pod hasłem „BIOLOGIA W NAS I WOKÓŁ NAS”.

    Głównym celem zajęć jest poszerzanie zdobywanych na lekcjach wiadomości i umiejętności, a zwłaszcza doskonalenie techniki mikroskopowania, nabywanie umiejętności zdobywania wiedzy metodą eksperymentu laboratoryjnego oraz metodą obserwacji makro- i mikroskopowych. Zajęcia wdrażają uczniów do pracy laboratoryjnej poprzez samodzielne wykonywanie doświadczeń, preparatów mikroskopowych oraz przeprowadzanie obserwacji biologicznych.

    Na zajęcia uczęszcza stała grupa dzieci w liczbie 14 osób. Szczególną aktywnością oraz intuicją badawczą wykazują się uczniowie klasy 5A oraz 5C.

    W tym roku szkolnym tematyka zajęć dotyczyła głównie cytologii, biochemii komórki, fizjologii roślin, co wynika z treści podstawy programowej realizowanej w klasie piątej.

     Z tego zakresu materiału „młodzi naukowcy” wykonali 17 obserwacji makro- i mikroskopowych oraz 16 doświadczeń.

    Szczególne zainteresowanie eksperymentatorów wzbudziły doświadczenia pt.

    • Wpływ detergentów na kiełkowanie nasion rzeżuchy
    • Gumowe jajko
    • Czy wiesz, co jesz?
    • Kolory roślin
    • Wpływ natężenia światła na intensywność fotosyntezy
    • Na tropie witaminy C
    • Czy drożdże potrafią nadmuchać balon?

    Ostatnim przedsięwzięciem „kółkowiczów” w tym roku szkolnym jest wykonanie projektu pt. „Obserwacja w środowisku lokalnym grzybów porostowych - określenie stężenia SO2 w powietrzu lokalnego środowiska na podstawie skali porostowej”.

     

    Zajęcia koła biologicznego pozwoliły zrozumieć uczniom, że „nie wszyscy mamy te same zdolności, ale wszyscy powinniśmy mieć te same możliwości, aby swe zdolności rozwijać”.

    Nauczyciel biologii

    Anna Jóźwik

  • Przedstawienie pt. „Trzy małe świnki”

    08.05.2019

    „DZIECI DZIECIOM”

    Uczniowie klasy 5G wraz z wychowawczynią Anna Jóźwik przygotowali przedstawienie pt. „Trzy małe świnki”, będące inscenizacją znanej na całym świecie bajki Braci Grimm. Występ został zaprezentowany „maluchom” i „średniakom” z Publicznego Przedszkola ZCMN im. bł. Honorata Koźmińskiego na ulicy Mogielnickiej w Grójcu, w dniu 28.03. oraz 4.04.2019 .

    Jest to kolejne przedsięwzięcie grupy wolontariatu 5G w ramach akcji pt. „DZIECI DZIECIOM”. 1.03.2019 odbyło się pierwsze nasze przedstawienie - „Złota rybka”.

    Dużo zabawy, śmiechu i radości dostarczyły przedszkolakom trzy wesołe, rubaszne, ale trochę urwisowate świnki. Rolę uważnej, sprawiedliwej, wymagającej, ale kochającej swoje urwisy mamy, zagrała Olga Krakowiak. Lekkomyślna, leniwa świnka, która zbudowała szybko, ale niedbale domek ze słomy to Bartłomiej Mews. Trochę dokładniej swój domek z drewna zbudowała mądrzejsza świnka, czyli Małgorzata Florczak. Natomiast Amadeusz Lesiak, jako najbardziej rozsądna świnka, budując długo i mozolnie murowany domek, nauczył dzieci, że tylko ciężka, rzetelna i dokładna praca jest gwarancją sukcesu.

    Zajączek „Miluś”, czyli Mateusz Dębniak to przyjaciel świnek i towarzysz ich zabaw. Postawa „Milusia”, który nie tylko spędzał czas na figlach ze świnkami, ale przeżywał wraz z nimi chwile grozy, podczas polowania wilka oraz pomagał w budowie domu, uczy przedszkolaki, że przyjaciel to ktoś na dobre i złe.

    Chwile grozy w oczach dzieci wywołało nagłe pojawienie się na scenie wilka (Angela Alimonos), który groźnie rycząc i dobijając się do drzwi usiłował wedrzeć się do domków świnek. Ostatecznie złe wilczysko zyskało sympatię dzieci, zwłaszcza, kiedy uciekało ze sceny z poparzonym ogonem.

    Narratorką bajki była Chisom Skowronowska, która intonacją i barwą swojego głosu wprowadzała widownię w nastrój towarzyszący poszczególnym scenom.

    Aktorzy bardzo profesjonalnie zagrali swoje role, ale też we własnym zakresie zadbali o stroje sceniczne, charakteryzację odgrywanych postaci, rekwizyty i scenografię oraz ułożyli choreografię do kończącego bajkę „tańca radości świnek”, do którego zaprosili całą widownię.

    Za oprawę muzyczną i nagłośnienie była odpowiedzialna wychowawczyni 5G Anna Jóźwik.

    Po zakończonej inscenizacji rozpoczęła się dyskusja aktorów z dziećmi, pod kierunkiem Anny Jóźwik. Bystre maluchy prawidłowo interpretowały cechy odgrywanych postaci oraz doszły do wniosku, że bylejakość wykonywanej pracy nie daje dobrych rezultatów, tylko solidność, zapał i wytrwałość gwarantuje sukces i satysfakcję.

    Przedszkolaki nagrodziły aktorów gromkimi brawami a pani Dyrektor ufundowała słodycze dla całej trupy. Również ciasto i sok w cukierni Łomża bardzo ucieszyły aktorów.

    Wolontariusze z dumą i poczuciem spełnienia wrócili do szkoły.

    W naszych planach jest zaprezentowanie obu przedstawień klasom 1-3 z naszej szkoły.

                                                                                         Anna Jóźwik

     

     

  • 06.05.2019

    Moduł Menu został zmodyfikowany

strona:

Aktualności