Nawigacja

  • Wizyta w Ogrodzie Botanicznym w Powsinie - klasa 4a

    22.10.2018

       16 października 2018 uczniowie klasy 4a wraz z wychowawcą i Panem Arkiem odwiedzili Ogród Botaniczny w Powsinie. Wycieczka miała na celu zaprezentowanie bogactwa form różnych przedstawicieli królestwa roślin.

        Pobyt w Ogrodzie składał się z 3 części: pierwszą stanowiła prezentacja multimedialna, wzbogacona materiałami filmowymi. Podczas prezentacji dzieci dowiedziały się m. in. który gatunek roślin jest największy, który posiada największe kwiaty, który żyje najdłużej i jak rośliny polują na owady.

        Część druga to warsztaty polegające na własnoręcznym wykonaniu przez uczestników preparatów mikroskopowych, z wykorzystaniem przygotowanych uprzednio próbek roślin. Następnie uczniowie dokonali obserwacji swoich próbek pod mikroskopem.

        Trzecia część to wycieczka terenowa, podczas której dzieci odkrywały najdziwniejsze rośliny zgromadzone w Ogrodzie Botanicznym, Dowiedziały się również w jaki sposób rośliny potrafią przetrwać na pustyni (np. kaktusy), a jak radzą sobie na bagnach (np. owadożerne), jakie rośliny rosły w czasach dinozaurów, a którym  udało im się przetrwać do naszych czasów.

        Dodatkowym atutem podczas wycieczki była piękna, słoneczna pogoda.

                Wychowawca klasy: Artur Różański

  • Zajęcia profilaktyczne dla klas czwartych i piątych

    22.10.2018

    17.10.2018 r. odbyły się w naszej szkole zajęcia profilaktyczne dla klas czwartych i piątych  prowadzone przez starszą aspirant p. Ewelinę Kozdruj. Zajęcia dotyczyły cyberprzemocy , bezpiecznego korzystania z Internetu, zażywania niebezpiecznych substancji - dopalaczy. Uczniowie mogli przekonać się jakie zachowania względem innych są w świetle prawa uznane za przestępstwo lub wykroczenie. Uczniowie z zainteresowaniem oglądali filmy szkoleniowe, słuchali wykładu funkcjonariuszki oraz zadawali wiele pytań.

    Marzena Kępka

  • Zebranie rodziców (dzień otwarty) uczniów klas VII i VIII

    17.10.2018

    Zebranie rodziców (dzień otwarty)

     uczniów klas VII i VIII odbędzie się

    23 października 2018

     w budynku przy ul. Polnej 17.

    • godz. 17.00 zebranie ogólne w świetlicy szkolnej dla rodziców uczniów klas VIII – „O egzaminie ósmoklasisty i o rekrutacji do szkół ponadpodstawowych"
    • godz. 17.30 zebrania w salach dla oddziałów klas VII i VIII – spotkania z wychowawcami.

     

    VIIA, p. P. Młodziński s.14

    VIIIA, p. A. Mazurkiewicz s.17

    VIIB, p, E. Majewska s.15

    VIIIB, p. E. Więcławek s.21

    VIIC, p. E. Spólna s.16

    VIIIC, p. J. Jasińska s. 20

    VIID, p. M. Czerwińska s.18

    VIIID, p. K. Główka s.22

    VIIE, p. A. Aleksandruk, s.25

    VIIIE, p. A. Szczepaniak s.23

     

    VIIIF, p. J. Dulemba s.24

     

    Ważne!

    • W czasie dnia otwartego w szkole obecni będą wszyscy nauczyciele uczący w oddziałach, pedagog i psycholog szkolny. Zapraszamy do kontaktu.
  • 15.10.2018

    Moduł Stołówka został zmodyfikowany

  • Wolontariat Grójecka Dycha

     Wolontariat Grójecka Dycha
    12.10.2018

    W sobotę 6 października 2018 roku aż dwudziestu ośmiu wolontariuszy ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Grójcu z klasy 7B, 8A i 6a zaangażowało się w pomoc w przygotowaniu VIII biegu Grójecka Dycha organizowanego przez Grójecki Ośrodek Sportu "Mazowsze" oraz Stowarzyszenie Pomocy Niepełnosprawnym „BIEDRONKI” i Stowarzyszenie Społeczna Inicjatywa Grójecka NOVUM.

    Do zadań wolontariuszy należało przygotowanie i rozdawanie pakietów startowych uczestnikom biegu na terenie Hali Sportowej Spartakus, obsługiwanie biura zawodów oraz informowanie mieszkańców Grójca o utrudnieniach w ruchu drogowym w dniu zawodów. Staliśmy się częścią wspaniałej imprezy sportowej, propagującej zdrowy tryb życia i różne formy aktywności tj. bieganie, jazdę szybką na wrotkach i nordic walking.

    Dziękujemy p. Katarzynie i Ireneuszowi Wojciechowskim za zaufanie jakim nas obdarzyli powierzając nam tak ważne zadania oraz za wspaniałą atmosferę podczas naszego wolontariatu. Jesteśmy również wdzięczni za prezenty jakie otrzymaliśmy w podziękowaniu oraz za docenienie naszej pracy. Mogliśmy osobiście przekonać się ile wysiłku trzeba włożyć w organizację imprezy sportowej o tak dużym zasięgu.

    Podczas wolontariatu spotkaliśmy wielu wspaniałych ludzi - wolontariuszy, sportowców i organizatorów. Dzięki temu wydarzeniu poczuliśmy się częścią czegoś naprawdę ważnego dla lokalnej społeczności. Praca na rzeczy innych dała nam mnóstwo satysfakcji.

    Chętnie włączymy się w organizację Grójeckiej Dychy w przyszłym roku!

     

     

  • Narodowe Czytanie

    11.10.2018

    Narodowe Czytanie w PSP nr 1 w Grójcu

     

    Przedwiośnie Stefana Żeromskiego jest lekturą Narodowego Czytania w 2018 roku.  Inauguracja tegorocznego Narodowego Czytania odbyła się 8 września br. z udziałem  Andrzeja Dudy i Agaty Kornhauser-Dudy. W tym roku mieliśmy przyjemność przyłączyć się ponownie z naszym kameralnym, narodowym czytaniem do ogólnopolskiej akcji.

     

    W Publicznej Szkole Podstawowej im. Gabriela Narutowicza Narodowe Czytanie odbyło się 8 października 2018 roku. W trwającym roku stulecia odzyskania niepodległości zaprosiliśmy do wspólnej lektury Przedwiośnia Stefana Żeromskiego (fr. z Antologii Niepodległości): rówieśników, nauczycieli, przedstawicieli Wojska Polskiego oraz innych gości, którzy uświetnili swoją obecnością to wydarzenie.

    Tym uroczystym odczytaniem powieści z dwudziestolecia międzywojennego chcieliśmy nie tylko promować czytelnictwo,  lecz także staraliśmy się, aby była to forma uczczenia jubileuszu Niepodległości.

    Wizja szklanych domów zauroczyła młodego Barykę, który uwierzył w moc nauki, rozumu ludzkiego i stopniowych reform na drodze ku lepszej przyszłości. W nas szklane domy obudziły marzycieli i wizjonerów, którzy mają wpływ na swoją przyszłość. Dzięki powieści Żeromskiego snuliśmy, jak poprzednie pokolenia, myśli o przyszłości  naszej ojczyzny. Narodowe Czytanie w PSP nr 1 w Grójcu zakończyliśmy recytacją wierszy o tematyce patriotycznej i Życzeniami dla Niepodległej.

    Utwór Żeromskiego jest trudny dla odbiorców w naszym wieku, ale mamy nadzieję, że wspólna lektura pozwoliła nam wszystkim choć trochę poznać autora, zachwyciła językiem oraz skłoniła do zadumy o Polsce. Najważniejsze, że Przedwiośnie sprawiło, że połączyło nas wspólne czytanie.

     

    Dziękujemy Pani Dyrektor Jolancie Sitarek oraz przedstawicielom Wojska Polskiego - Małgorzacie Tramsz i Mariuszowi Funikowskiemu - z 1. Ośrodka Radioelektronicznego, że wsparli naszą klasową inicjatywę i zgodzili się odczytać razem z nami fragmenty Przedwiośnia.

                                                                                                  klasa 7B

  •  Narodowe Czytanie
    11.10.2018

    Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Narodowe Czytanie.

  • DZIEŃ CHŁOPAKA, CZYLI DZIEŃ KRAWATA W KLASIE 7E

    09.10.2018
    DZIEN_CHLOPAKA.pdf
  • 03.10.2018

    Moduł Dokumenty szkolne został zmodyfikowany

  • 01.10.2018

    Moduł Stołówka został zmodyfikowany

  • Wycieczka do Małej Wsi

    Wycieczka do Małej Wsi
    01.10.2018

    Wycieczka do Małej Wsi

    W czerwcu i wrześniu uczniowie klas 7 i 8 uczestniczyli w cyklu wycieczek do Małej Wsi.

    Pałac zaliczyć można do najpiękniejszych zabytków klasycyzmu w Polsce. Miejsce pełne jest historycznych ciekawostek i patriotycznej spuścizny rodu Walickich.

    Bazyli Walicki, wojewoda rawski, uczestnik Sejmu Wielkiego, doradca i przyjaciel Stanisława Augusta Poniatowskiego, wybudował miejsce, które stało się domem wielu zasłużonych dla Polski osób, miejscem, gdzie tworzyła się historia naszego kraju.

    Doskonale zachowany, odrestaurowany Pałac otworzył gościnnie drzwi dla uczniów Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1. Z przewodnikiem zwiedziliśmy wnętrza i zbiory pałacowe. Oprócz przekazanych historycznych informacji poznaliśmy dużo ciekawostek o życiu bywających tam sławnych gości i mogliśmy zachwycić się najwyższej klasy polichromiami, jakie zdobią ściany i sufity pałacu. Wśród nich były panorama Warszawy i freski pompejańskie, które wywarły na nas największe wrażenie.

    Wiele radości sprawił nam też spacer po pałacowym ogrodzie. Zabytkowy park z licznymi pomnikami przyrody, rodzinnym mauzoleum i Stawem Wielkim oraz Ogród Francuski stały się wspaniałym tłem dla naszych sesji fotograficznych oraz zabawy z mapą na orientację w terenie. Piękna, słoneczna pogoda rozpieszczała nas przez cały dzień – w czasie podróży oraz pobytu w parku, a dodatkowo czas umilił nam słodki poczęstunek w restauracji Stara Wozownia.

    Zachęcamy wszystkich uczniów naszej szkoły do odwiedzenia tego uroczego miejsca, ponieważ warto poczuć historyczną atmosferę tętniącą z tego miejsca i odpocząć ciesząc się pięknem przyrody.

     

    Organizatorzy:

    8a A. Mazurkiewicz                                                                                                      E. Płocińska

    8b E. Więcławek

    8c J. Jasińska

    8d K. Główka

    8e A. Szczepaniak

    8f

    7b E. Majewska

  • 19.09.2018

    Moduł Stołówka został zmodyfikowany

  •  wycieczka klasy 7B do Małej Wsi
    19.09.2018

    Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii wycieczka klasy 7B do Małej Wsi.

  •  6 września 2018 - Odsłonięcie tablicy poświęconej Kwapiszom
    19.09.2018

    Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii 6 września 2018 - Odsłonięcie tablicy poświęconej Kwapiszom.

    Odsłonięcie tablicy poświęconej Kwapiszom

    Na grójeckim zieleńcu  6 września br. odbyły się uroczystości związane z odsłonięciem tablicy poświęconej Eleonorze, Zofii i Józefowi Kwapiszom, ofiarom II wojny światowej.  

    W obchodach upamiętniających bohaterskich mieszkańców Grójca oraz cywilne ofiary hitlerowskich zbrodniarzy w okresie niemieckiej okupacji uczestniczył poczet sztandarowy Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 im. Gabriela Narutowicza, uczniowie z klas 7b i 8f wraz z nauczycielami i panią Dyrektor Jolantą Sitarek.

                Otrzymaliśmy ważną lekcję patriotyzmu. Mogliśmy uczcić lokalnych bohaterów. Poczuliśmy, że mieszkańcy Grójca stanowili część Wielkiej Historii Polski. Dla nas zwieńczeniem uroczystości było uczczenie ofiar obecnością w tym szczególnym miejscu, złożenie kwiatów pod pomnikiem i chwila zadumy nad losami Niepodległej.

    My, szkolna społeczność, będziemy  zawsze pamiętać!

     

    Cześć Pamięci Bohaterów!

    Łączymy się z rodzinami ofiar we wspólnej zadumie.

  • 09.09.2018

    Moduł Plan lekcji - został zmodyfikowany

  • 09.09.2018

    Moduł Plan lekcji został zmodyfikowany

  • Zebranie rodziców uczniów klas VII i VIII

    09.09.2018

    Zebranie rodziców

     uczniów klas VII i VIII odbędzie się

    11 września 2018 w

    budynku przy ul. Polnej 17.

    • godz. 17.00 zebranie ogólne w świetlicy szkolnej dla rodziców uczniów klas VII – „Co nas czeka w siódmej klasie?”
    • godz. 17.30 zebrania w salach dla oddziałów klas VII i VIII – spotkania z wychowawcami.

     

    VIIA, p. P. Młodziński s.14

    VIIIA, p. A. Mazurkiewicz s.17

    VIIB, p, E. Majewska s.15

    VIIIB, p. E. Więcławek s.21

    VIIC, p. E. Spólna s.16

    VIIIC, p. J. Jasińska s. 20

    VIID, p. M. Czerwińska s.18

    VIIID, p. K. Główka s.22

    VIIE, p. A. Aleksandruk, s.25

    VIIIE, p. A. Szczepaniak s.23

     

    VIIIF, p. J. Dulemba s.24

     

    Ważne!

    •  Prosimy rodziców o zabranie długopisów -  będzie trzeba wypełnić lub podpisać różne dokumenty.
    • Rodzice ósmoklasistów proszeni są o zabranie ze sobą peselu dziecka, który będzie potrzebny do wypełnienia deklaracji o wyborze języka obcego na egzaminie ósmoklasisty.
  • 09.09.2018

    Moduł Plan lekcji został zmodyfikowany

strona:

Aktualności