Nawigacja

  • Erasmus + (prezentacja 4)

  • Erasmus + (prezentacja 5)

  • Zwiedzanie Urzędu Pocztowego w Grójcu przez klasę 3c.

    18 października to historyczna data dla Poczty Polskiej, bowiem w tym dniu, w 1558 roku zapoczątkowała ona swoją działalność. Urodziny Poczty Polskiej obchodzą też placówki edukacyjne i właśnie nasza klasa z tej okazji wybrała się na wycieczkę do Urzędu Pocztowego w Grójcu. Pani Ewa - pracownik Poczty Polskiej, oprowadziła nas po pomieszczeniach poczty i pokazała wyposażenie oraz urządzenia placówki. Przybliżyła historię i ciekawostki związane z pocztą. Wielką atrakcją dla dzieci była możliwość obsługi datownika. Zobaczyliśmy, jak sortowane są listy i magazynowane paczki. Utrwaliliśmy słownictwo o wyrazy: adresat, nadawca, list zwykły, list polecony, priorytetowy. Mieliśmy możliwość rozmowy z listonoszką. Na zakończenie wizyty naklejaliśmy znaczki na własnoręcznie wykonane kartki pocztowe i wrzucaliśmy je do skrzynki. Po powrocie do szkoły kolorowaliśmy logo poczty i projektowaliśmy własne znaczki pocztowe. Wycieczka to efektywna metoda nauczania i wychowania, więc korzystajmy z niej jak najczęściej!

  • ROZKŁAD JAZDY AUTOBUSÓW SZKOLNYCH

  • Program Erasmus +

    W dniach 6 -7 października 2022 roku odbyły się spotkania szkoleniowe w ramach programu Erasmus  +. ,,Application for the development of a Green and Smart city” Pierwszego dnia odbyły się warsztaty w Radomiu, podczas których p. Beata Kosińska – Kot i p. Konrad Główka przedstawili rezultaty pracy uczniów klas 5 i 6 i zaprezentowali pomysły dzieci, które można wykorzystać w tworzeniu aplikacji. Podczas spotkania zostały wypracowane ramy teoretyczne aplikacji oraz stworzony został wstępny zarys gry ekologicznej dla dzieci. 7 października gościliśmy naszych partnerów z Cypru, Estonii, Grecji i Hiszpanii w Grójcu. Spotkanie odbyło się w sali konferencyjnej Urzędu Gminy i Miasta Grójec, gdzie zorganizowane zostały nasze międzynarodowe warsztaty. Wszystkich uczestników przywitali Burmistrz Gminy i Miasta Grójec p. Dariusz Gwiazda i Dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 w Grójcu p. Elżbieta Zakrzewska. Następnie Bartosz Szymański, Maja Bieleń, Jan Lipiński, Filip Kusztykiewicz  zaprezentowali swoje prace dotyczące zanieczyszczeń powietrza. Pani Anna Śliwa – Jóźwik przedstawiła pracę pt  ,,Obserwacja w środowisku lokalnym porostów jako wskaźników czystości powietrza – zbadanie stężenia tlenków siarki w powietrzu dla lokalnego środowiska na podstawie skali porostowej’’, a p. Magda Matysiak zaprezentowała działania podejmowane przez Gminę, które promują postawy proekologiczne mieszkańców. Całość warsztatów zakończyła prezentacja klasy 5 a przygotowana pod kierunkiem p. Beaty Kosińskiej – Kot i pytania przygotowane przez uczniów skierowane do naszych zagranicznych gości. Po zakończeniu naszych warsztatów na wszystkich czekały regionalne pyszności i ……już bezstresowe, luźne rozmowy.Ważne jest jeszcze jedno. Wszyscy potrafiliśmy wykonać ,, dobrą robotę”Szczególne podziękowania należą się: - Naszym Uczniom, którzy nie bali się wyzwań, włożyli dużo pracy, nie przestraszyli się bariery językowej, zdobyli sympatię  naszych gości;- Naszym Nauczycielom:p. Beacie Kosińskiej – Kot – za tłumaczenie, prowadzenie spotkania i przygotowanie uczniów;p. Annie Śliwie – Jóźwik – za przygotowanie naukowej prezentacjip. Marzenie Kępce – za przygotowanie wystąpień  uczniów klas VIIIp. Darii Wachniewskiej – Bobrowskiej, p. Magdalenie Matysiak – pracownikom UGiM Grójec – za miłe, rodzinne przyjęcie naszych gości i uczniówp. Anecie Lisiewskiej – za przygotowanie napojów dla naszych dzieci.Koordynator projektu Konrad Główka

  • Godziny języka polskiego dla Obcokrajowców

  • Narodowe Czytanie w PSP nr 1 w Grójcu

    Ballady i romanse Adama Mickiewicza są lekturą 11. odsłony Narodowego Czytania.  Inauguracja tegorocznego Narodowego Czytania odbyła się 3 września br. z udziałem  Andrzeja Dudy i Agaty Kornhauser-Dudy. 

    Chociaż kulminacyjne wydarzenie akcji Narodowego Czytania już za nami, w tym roku mamy przyjemność przyłączyć się ponownie z naszym kameralnym, narodowym czytaniem do ogólnopolskiej akcji.

     Przy okazji tegorocznej odsłony Narodowego Czytania pojawiły się w naszej szkole Świtezianki, Maryle i inni bohaterowie zaludniający stronice mickiewiczowskich ballad. 

    Podczas wspólnego czytania Ballad i romansów, na scenie wystąpią artyści: p. Janusz Szarlip, p. Katarzyna Ekiel, p. Kamil Kasica i p. Dorota Woźniak.

    Zaprosiliśmy do wspólnej lektury Ballad i Romansów Adama Mickiewicz: rówieśników, nauczycieli, panią dyrektor Elżbietę Zakrzewską, panią Jolantę Sitarek, żeby uświetnili swoją obecnością to wydarzenie.

    Uroczystym odczytaniem ballad  chcieliśmy nie tylko promować czytelnictwo, lecz także staraliśmy się, aby była to forma uczczenia jubileuszu- wydania dwieście lat temu -  w Wilnie - zbioru poezji Adama Mickiewicza, który dał początek literaturze, jaką znamy dzisiaj. 

    Fantastyczne motywy wykreowane przez Mickiewicza są dziś wyjątkowo żywe w polskiej kulturze.

    -------------------------------------------------------------------------------------------

    Dziękujemy Pani Dyrektor Elżbiecie Zakrzewskiej, Pani Dyrektor Monice Fijałkowskiej, pani wicestaroście - naszej byłej Pani Dyrektor - Jolancie Sitarek, że wsparły naszą klasową inicjatywę i zgodziły się odczytać razem z nami poezję romantyczną. 

    Serdeczne podziękowania składamy również nauczycielom z zespołu EduBand za przepiękne akcenty muzyczne oraz paniom Dorocie Marchlewskiej i Marii Jakubczyk za udekorowanie sali.

    Dekoracje: Dorota Marchlewska, Maria Jakubczyk

    EduBand: Janusz Szarlip, Katarzyna Ekiel, Kamil Kasica, Dorota Woźniak

    Czytający: 5a, 6c, 8a

    Magdalena Wożniak 5a

    Natalia Tecław 5a

    Hanna Jackowska 6c

    Iga Grabik 6c

    Oliwia Skonieczna 8a

    Maja Bieleń 8a

    Aleksandra Kozera 8a

    Gość: Jolanta Sitarek

  • Konkurs plastyczny "Moja Pani" - fotorelacja

    Konkursowe prace oczarowały organizatorów i komisję. Każdego dnia wywołują serdeczne uśmiechy pięknie dekorując nasz szkolny korytarz.

  • Mazowiecki program stypendialny dla uczniów szczególnie uzdolnionych – najlepsza inwestycja w człowieka” na rok szkolny 2021/2022

    W roku szkolnym 2021/2022 realizowana była kolejna edycja „Mazowieckiego programu stypendialnego dla uczniów szczególnie uzdolnionych – najlepsza inwestycja w człowieka”. Do grona 632 stypendystów należała również Oliwia Ostrowska, obecnie uczennica klasy VIII a.

    Celem projektu było umożliwienie rozwoju edukacyjnego uczniów VII i VIII klas szkół podstawowych oraz uczniów liceów ogólnokształcących w Województwie Mazowieckim. Wsparcie przeznaczone było dla uczniów szczególnie uzdolnionych w zakresie szkolnych przedmiotów ogólnych rozwijających kompetencje kluczowe i umiejętności uniwersalne tj. przedmiotów przyrodniczych, informatycznych, języków obcych nowożytnych, matematyki i przedsiębiorczości. Stypendysta poprzez realizację Indywidualnego Planu Rozwoju Edukacyjnego Ucznia mógł je przeznaczyć m.in. na zakup pomocy dydaktycznych, sprzętu komputerowego, fachowej literatury, opłacenie uczestnictwa w obozach, wycieczkach edukacyjnych czy kursach językowych.

    W ramach stypendium Oliwia realizowała Indywidualny Plan Rozwoju Edukacyjnego Ucznia (IPREU) w obszarze języków obcych nowożytnych (język angielski). Opiekunem stypendystki była nauczycielka języka angielskiego – Małgorzata Winkler. 

    Celami IPREU było rozwinięcie umiejętności komunikacyjnych i nawiązanie kontaktów międzynarodowych, rozszerzenie zasobów środków leksykalnych i gramatycznych, poszerzanie wiedzy z zakresu kultury anglojęzycznej oraz kształtowanie umiejętności korzystania z różnych źródeł pozyskiwania wiedzy. W swoim projekcie Oliwka szlifowała także umiejętności prezentowania własnych osiągnięć oraz dzielenia się wiedzą z innymi.  

    W kierunku osiągnięcia wymienionych celów zaplanowano szereg działań, które uczennica realizowała według opracowanego harmonogramu. Oliwia uczestniczyła w indywidualnych zajęciach z native speaker, które przyczyniły się do przełamania bariery językowej. Na stronie www.britishcouncil.pl śledziła najnowsze wydarzenia dotyczące kultury krajów anglojęzycznych. Oliwia zakupiła także roczną prenumeratę czasopisma Newsweek Learning English dzięki czemu śledziła najnowsze wydarzenia ze świata i czytała o nich w języku angielskim, co przyczyniło się do znacznego poszerzenia środków leksykalnych.

    Oliwia wykorzystała nowo nabyte zdolności i umiejętności i przygotowała gazetkę szkolną w języku angielskim poświęconą aktualnej sytuacji w Ukrainie.

    W trakcie roku szkolnego 2021/2022 uczennica z zapałem przygotowywała się także do organizowanych w naszej szkole ogólnopolskich konkursów wiedzy z języka angielskiego Olimpus i Panda- w obydwu przypadkach została ich laureatką.

    W lipcu 2022, dzięki środkom pozyskanym ze stypendium, Oliwia wyjechała na letni obóz językowy organizowany przez Angloville, gdzie miała możliwość nauki żywego języka i konwersacji w różnych codziennych sytuacjach. Poprzez różnego rodzaju gry i zabawy Oliwia poszerzyła także swoją wiedzę o kulturze anglosaskiej.

    Jesteśmy dumni, że w naszej „Jedynce” mamy tak zdolnych uczniów!

  • Rozbudowa szkoły

    Jak nam wszystkim wiadomo - rozbudowa szkoły idzie pełną parą. Tak wyglądają mury PSP Nr 1 w trakcie prac budowlanych. Zdjęcia poniżej - plac budowy w październiku. 

  • Witamy w szkole

  • Dzień Edukacji Narodowej

    Jak co roku 14 października obchodzimy święto oświaty i szkolnictwa wyższego - Dzień Edukacja Narodowej. Z tej okazji w dniu dzisiejszym odbyła się uroczysta akademia przygotowana przez uczniów klasy 5a i 5f wraz z wychowawczyniami p. Beatą Kosińską- Kot i p. Karoliną Pycak. Ten szczególny dzień jest świętem całej społeczności szkolnej, z tej okazji Pani Dyrektor nagrodziła i wyrożniła wybranych nauczycieli i pracowników szkoły.Raz jeszcze wszystkim pracownikom PSP nr 1 w Grójcu, życzymy wytrwałości, sukcesów oraz wiele satysfakcji z wykonywanej pracy.Uczniom 5a i 5f gratulujemy REWELACYJNEGO występu💪

  • Wycieczka klas 3a i 6f

    W dniu 3.10.22r. kl. 3a wraz z klasą 6f uczciły „Dzień Chłopaka” na wycieczce do Nadleśnictwa w Dobieszynie.

    Pierwszym punktem programu było zapoznanie z pracą leśnika oraz przypomnieniem i utrwaleniem wiadomości przyrodniczych uczniów.

    Drugim punktem programu było grzybobranie, które było największą atrakcją wśród uczniów, którzy starali się odnaleźć jak największą liczbę grzybów ze zbiorowisk tych jadalnych w odróżnianiu tych niejadalnych.

    Trzeci punkt programu to wspólne zabawy integracyjne przy ognisku ze smażeniem kiełbasek i wspólnym ucztowaniu.

  • Dziecięcy Telefon Zaufania

  • 12. Edycja "Grójeckiej Dychy"

    W weekend 1-2 października 2022 roku odbyła się 12 edycja grójeckiego biegu ulicznego „Grójecka Dycha”. Coroczna impreza biegowa, organizowana przez Grójecki Ośrodek Sportu Mazowsze. Uczniowie klasy VIII A mieli okazję wziąć udział w wolontariacie podczas biegu. Uczniowie pomagali zorganizować pracę biura zawodów, wydawali pakiety startowe dla dzieci i młodzieży. W dniu biegu kibicowali, wręczali medale zawodnikom oraz przygotowali punkt z wodą. Opiekę nad wolontariuszami sprawowały wychowawczyni klasy p. Barbara Słobodzin, p. Dorota Marchlewska i p. Katarzyna Uzarska. Po zakończonej imprezie uczniowie zostali posileni słodkościami i przepysznymi, grójeckimi jabłkami od organizatorów biegu. 

     

     

  • Kalendarz roku szkolnego 2022/2023

  • Konkurs z nagrodami z okazji Święta Edukacji Narodowej

    Konkurs z nagrodami z okazji Święta Edukacji Narodowej

     

    Szanowni Państwo,Serdecznie prosimy o udostępnienie poniższej informacji wraz z linkiem do strony konkursu na Państwa stronie internetowej oraz na profilach w mediach społecznościowych. 

     Przy publikacji niniejszej wiadomości mogą Państwo dowolnie korzystać z materiałów graficznych dostępnych tutaj:

    https://drive.google.com/drive/folders/1RcKgP55kwgAY2iI6Imq7CyyWRZvma6OC

     Z góry serdecznie dziękujemy!

     Z okazji Święta Edukacji Narodowej Portal edukacyjny  Dyktanda.pl zaprasza wszystkich, a w szczególności Uczniów i Nauczycieli, na wyjątkowe dyktando z nagrodami!

     Dyktando odbędzie się tradycyjnie 14.10.2022 r. Zostanie rozegrane w całości online, a więc do udziału niezbędny będzie komputer podłączony do internetu. Ważne, aby móc skorzystać z głośników lub słuchawek, ponieważ będzie to dyktando ze słuchu. Takie, jak na szkolnej lekcji!

     Do rozwiązywania dyktanda będzie można przystąpić między 18:00 a 19:00. Nagranie, stanowiące treść dyktanda, będzie można samodzielnie zatrzymywać i przewijać, tak aby każdy uczestnik mógł dopasować prędkość do swoich możliwości.

     Zachęcamy do sprawdzenia szczegółów wydarzenia oraz do zapisania się na Dyktando na Święto Edukacji Narodowej. Wystarczy kliknąć “Zapisz się do konkursu” na poniższej stronie:

    https://dyktanda.pl/dyktanda/dyktando-na-dzien-edukacji-narodowej-2022?audio=1

     Warto wcześniej poćwiczyć, aby osiągnąć dobry wynik, ponieważ organizatorzy przygotowali nagrody! Powodzenia!

     Z góry serdecznie dziękujemy za pomoc w dotarciu z powyższą wiadomością do Państwa odbiorców.

    Z wyrazami szacunkuZespół Dyktanda.pl 

  • 07.10.2022

    Moduł Dokumenty szkolne został zmodyfikowany

  • Szkolne Koło Wolontariatu zachęca do zbierania makulatury

strona:

Aktualności