Nawigacja

  • Zapraszamy do obejrzenia prezentacji z akcji promującej postawy ekologiczne przez uczniów PSP nr 1 w Grójcu 🌿🍀

  • FESTYN RODZINNY - Powrót do tradycji

    „Powrót do tradycji” 

     

    Po długiej przerwie nareszcie mogliśmy wspólnie świętować Dzień Dziecka  w Publicznej Szkole Podstawowej nr 1 w Grójcu. Od pewnego czasu w naszej placówce trwa rozbudowa, dlatego też w dniu 1 czerwca 2022 r. mogliśmy skorzystać z gościnności stadionu GOS Mazowsze. Otwarta przestrzeń dała nowe możliwości. Festyn Rodzinny zorganizowany przez Opiekunów Samorządu Uczniowskiego, pozwolił na uczestniczenie w wielu zabawach, konkursach, aby aktywnie i przyjemnie spędzić ten czas. Dzieci mogły beztrosko poskakać na dmuchanym zamku, bawić się na zjeżdżalni, przejechać się bryczką konną i zrobić zdjęcie  w fotobudce. Malowanie twarzy oraz włosów cieszyło się wielkim powodzeniem,  a formowanie balonów w różnych kształtach, puszczanie baniek mydlanych, czy też zdobienie ciała brokatowymi tatuażami, uświetniło dobrą zabawę. Mogliśmy uściskać mega maskotki, jak i również zrobić sobie z nimi pamiątkowe zdjęcia. Nie zabrakło też słodkości, ani orzeźwiającej lemoniady. Można było posmakować pysznej pomidorówki przygotowanej przez nasze Panie z kuchni oraz kiełbasek z grilla, które zostały ufundowane przez Radę Rodziców 

    Uroczystość całą zainaugurowała Pani Dyrektor Szkoły Elżbieta Zakrzewska. Obecnością swą zaszczycili nas wspaniali goście, m.in. Pan Wiceburmistrz Gminy i Miasta Grójec Jarosław Rupiewicz, Pani Wicestarosta Powiatu Grójeckiego Jolanta Sitarek, Pan Naczelnik Wydziału Edukacji, Promocji i Spraw Społecznych Mariusz Wojno, Pan Karol Biedrzycki Przewodniczący Rady Miejskiej oraz osoby związane ze szkolnictwem, czy z innymi instytucjami. 

    Program Festynu obfitował w różnorodne rozgrywki sportowe oraz prezentacje artystyczne dzieci i młodzieży. W pokazie judo wystąpili zawodnicy z klubu UKS „Piranie”,  a piękne tańce zaprezentowały dzieci ze szkoły tańca BORN 4 DANCE. Odbyły się również występy muzyczne uczniów PSP nr 1 w Grójcu pod kierunkiem Pana Janusza Szarlipa.  Swoim magicznym wokalem zachwyciła nas Pani Aleksandra Maliszewska. 

    Jak zwykle, przez cały czas imprezy towarzyszyła nam Państwowa i Ochotnicza Straż Pożarna prezentująca swoje wozy strażackie.  Uczestnicy zabawy mogli spotkać się  z przedstawicielami Komendy Powiatowej z Grójca i Grójeckiego Ośrodka Radioelektronicznego im. ppłk. Jana Kowalewskiego stacjonującego w Ogrodzienicach, aby obejrzeć ich umundurowanie oraz wyposażenie. Dodatkową atrakcją był patrol z psem policyjnym. Nad całością przedsięwzięcia czuwali Panowie ze Straży Miejskiej oraz nasza szkolna pielęgniarka. 

    O dobrą atmosferę i nagłośnienie zadbał Pan Piotr Sobkowiak, a Pan Paweł Jackowski obdarował nas tym razem swoją pomocną dłonią w postaci stolików, ławek, parasoli i dużych namiotów. Duży wkład wniósł również Pan Krzysztof Lipiński, który zorganizował transport potrzebny do przewiezienia szkolnych ławek i krzesełek, aby powstały stoiska dla wszystkich klas. Do organizacji Festynu przyczynili także:  Hurtownia Balmax, Cukiernicza Spółdzielnia Inwalidów „Jedność”, „Pepsi-Cola” General Bottlers Poland Sp. z o.o., JOWIŚ Sklep  z zabawkami, Torcikowo – Cukiernia Kawiarnia, Lodziarnia, Firma Delta, Bank Spółdzielczy  w Grójcu.               

    Piknik pozwolił wszystkim uczestnikom spotkać się w bardzo miłej atmosferze, spędzić aktywnie czas z najbliższymi i poczuć się w szkole, jak w rodzinie. Dzięki przychylności Pana Ireneusza Wojciechowskiego, Dyrektora Grójeckiego Ośrodku Sportu, stało się to możliwe. 

    Dyrektor Publicznej Szkoły nr 1 w Grójcu wraz z Organizatorami Festynu pragną serdecznie podziękować wszystkim tym, którzy przyczynili się do powstania tego wydarzenia. Dziękujemy naszym Współorganizatorom, Sponsorom, Darczyńcom, Radzie Rodziców, Rodzicom, Uczniom, Nauczycielom, Pracownikom Szkoły za życzliwość i wsparcie. To dzięki Państwu mogliśmy wszystko zorganizować, aby po raz kolejny w historii naszej szkoły zapisać tę wspaniałą imprezę. Jesteśmy pełni podziwu dla Państwa bezinteresowności. Wyrażając swą wdzięczność za zrozumienie potrzeb naszej szkoły i wielkie serce, życzymy wielu sukcesów oraz wszelkiej pomyślności w realizacji życiowych zamierzeń.  

    Magiczny Dzień Dziecka już stał się wspomnieniem, lecz pozostanie w naszej pamięci na długo. Tylu atrakcji dawno nie mieliśmy, a płyta stadionu GOS Mazowsze dała możliwości zabawy całej szkolnej wspólnocie. Nawet pojawiające się czasami krople z nieba, nie popsuły nam dobrej zabawy. Zobaczmy to jeszcze raz… 

    Organizatorzy: 

     

    Katarzyna Czapla 

    Monika Wojnarowska 

    Kamila Modelska 

    Martyna Szymańczak 

    Barbara Słobodzin 

    Małgorzata Winkler 

    Dorota Marchlewska 

    Ewelina Majewska 

     

  • Ciąg dalszy nauki i zabawy w klasach młodszych podczas warsztatów "W świecie instrumentów muzycznych"

    Klasy 1d, 1e, 2c i 2e wzięły udział w kolejnych zajęciach eksperymentalno -naukowych „W świecie instrumentów muzycznych”. Uczniowie wykonali proste instrumenty i pod okiem „dyrygenta” bawili się w „echo rytmiczne” oraz wygrywali prostą melodię. Wspólna zabawa przy dźwiękach dostarczyła dzieciom mnóstwo radości i niezapomnianych wrażeń.

  • Wycieczka klas drugich do Orientarium i Parku rozrywki "Mandoria" w Łodzi

    Linki video: https://www.facebook.com/100057037916381/videos/pcb.533690755208850/563276158796701 

    Ta wycieczka na długo zapisze się w naszej pamięci! Klasy 2a, 2c i 2e w dniu 10 czerwca 2022r. wyjechały do nowo otwartego „Orientarium” w Łodzi oraz do Parku Rozrywki „Mandoria”. W Orientarium mogliśmy podziwiać rzadko spotykane zwierzęta Azji południowo-wschodniej. Wiele emocji wzbudził „Ocean” oglądamy z trzech perspektyw przez potężne akrylowe okna. Oglądaliśmy karmione w wodzie słonie, twerkującego po ZOO pawia, kopytne i małpy różnego gatunku. Przeszliśmy najdłuższym w Polsce szklanym tunelem, a nad głowami przepływały nam rekiny. Byliśmy zachwyceni! Kolejny punkt naszej wycieczki to największy całoroczny Park Rozrywki „Mandoria”. Co tam się działo?! Ponad 20 atrakcji pod dachem i żądne wrażeń dzieci! Był min. roller-coaster jeżdżący w ciemności, zjeżdżalnia z 6-cioma torami, gigantyczny lustrzany labirynt i okręt wirujący nad portem. Panie nauczycielki zapomniały o dacie urodzenia i również dały się porwać zabawie. Ta wycieczka bardzo zbliżyła nas do siebie. Było świetnie!

  • Wycieczka klas 8b, 8c i 8f

    W ostatnich dniach maja klasy 8b, 8c i 8f udały się na dwudniową wycieczkę. Pierwszy dzień spędziliśmy w największym w Polsce parku rozrywki Energylandia.  Był to aktywnie spędzony czas pełen dobrej zabawy i beztroski.

    Drugi dzień był ważną lekcją historii z okresu II Wojny Światowej. Odwiedziliśmy Muzeum Auschwitz – Birkenau, czyli były niemiecki, nazistowski obóz koncentracyjny i obóz zagłady. W wymownej ciszy uczniowie poznali  wstrząsającą historię eksterminacji Żydów i innych narodowości. Uczniowie zobaczyli liczne ślady zbrodni hitlerowskiej przedstawiające ogrom tragedii, jaka tam się rozegrała. Przekonaliśmy się do jakich konsekwencji mogą doprowadzić uprzedzenia i nienawiść wobec drugiego człowieka. Na długo w pamięci zostaną nam słowa umieszczone przy wejściu do jednego z bloków „Kto nie pamięta historii, skazany jest na jej ponowne przeżycie”. W Oświęcimiu zobaczyliśmy także budynek dawnego ratusza, wzgórze zamkowe oraz wieżę obronną.  

    Wspólnie spędzony czas okazał się jednak najważniejszy. Już niedługo nasze drogi się rozejdą, a pozostaną tylko piękne wspomnienia.

  • Podziękowanie

  • Może nad morze cz. 4

    W dniach 30 maja - 3 czerwca klasy 7a, 7f, 7c, 8g odbywały Zieloną Szkołę pt. "Może nad morze". W programie, oprócz  toruńskiego dnia piernikowego ,  historycznego i przyrodniczego, znalazł się również dzień sportowo - integracyjny.   Spędziliśmy go relaksujac się w parku linowym Gdynia Kolibabki. Był to dzień pełen wrażeń.  Tyrolka, powietrzne trasy z przeszkodami, skok adrenaliny, zajęcia wspinaczkowe  pozwoliły sprawdzić nasze możliwości i wyzwoliły niesamowitą ilość pozytywnej energii, której nie odebrała nawet  burza, która zaskoczyła nas podczas zajęć. Przemoczeni do ostatniej nitki, wróciliśmy do swojego namiotu, gdzie czekały na na nas pyszne, upieczone w ognisku, chrupiące kiełbaski. Wieczorem również nie było czasu  na nudę, gdyż poszliśmy w tańce na dyskotece,  której organizacją zajęła się klasa 8g. Cały dzień spędziliśmy razem, cudownie się przy tym bawiąc.Wojciech Michoń 7a .

  • Klasa 2d - dzień pełen wrażeń!

    10.06.2022r. klasa 2d wybrała się na wycieczkę do Osieczka. Uczniowie brali udział w grze terenowej, gdzie mogli pomóc tubylcom uratować ich wioskę. Uczniowie rozwiązywali różne zagadki, zbierali potrzebne składniki, obcowali z naturą, a przy tym świetnie się bawili. Na koniec samodzielnie przygotowali ognisko, na którym upiekli kiełbaski.

  • Festyn rodzinny z okazji Dnia Dziecka

  • Uwaga konkurs!

    Szanowni Rodzice, Drodzy Uczniowie, Wszyscy Sympatycy Jedynki.

    Wystartowało głosowanie w konkursie ogólnopolskim Fundacji Pho3nix. Rok temu dzięki naszej wspólnej pracy udało się wywalczyć sprzęt sportowy dla dzieci o wartości 7000 PLN(zakupiliśmy rowerki przenośne dla klas 1-3 i steppery dla klas 4-8). W tym roku chcielibyśmy powtórzyć nasz wyczyn, ale potrzebna jest wzajemna mobilizacja i konsekwentne działanie.

    Żeby zagłosować na film Naszej Szkoły należy wykorzystać link:

    https://pho3nix-kids.com/polska/pho3nix-active-school/?video-id=3134

    i wpisać swój adres e-mail.

    Następnie swój głos należy potwierdzić przez kliknięcie w link, który pojawi się na poczcie. Pamiętajmy, to bardzo ważne, bez potwierdzenia głos nie będzie zaliczony. Głosujemy do 7 czerwca do godz.23.59.59.

    Wierząc w siłę wspólnego działania wspierajmy się w zabawie, mobilizujmy w głosowaniu i promujmy pracę naszych dzieci.

     

     

     

     

  • Warsztaty Fundacji Roro dla klas 1-3 „W świecie instrumentów muzycznych”

    W dniach 20, 23, 27 i 31 maja 2022r. obyły się kolejne warsztaty Fundacji Roro „W świecie instrumentów muzycznych” dla klas 1-3. Podczas tych spotkań uczniowie dowiedzieli się na jakiej zasadzie działają instrumenty: perkusyjne, dęte i strunowe. Samodzielnie wykonali proste instrumenty muzyczne z każdego rodzaju. Warsztaty były okazją do ćwiczeń zdolności manualnych i rozwijania motoryki małej. Nasze przerwy w szkole po warsztatach to dźwiękowe szaleństwo! Zapraszamy do fotorelacji!

    Koordynator programu – Agata Olejnik.

  • Może nad morze cz.3

    Po piernikowych, toruńskich słodkościach i gdańskim, historycznym wątku naszego kraju na naszej  wycieczce pt. "Może nad morze" przyszła pora na dzień przyrodniczy.   
    W gdyńskim  Akwarium Morskim odbyliśmy bardzo ciekawe zajęcia warsztatowo - laboratoryjne pt."Fauna i flora Baltyku" oraz "Geologia Baltyku" , połączone ze zwiedzaniem eksponatów i okazów naturalnych. 
    Nasza klasa 7C poszerzyła,  zdobytą podczas warsztatów wiedzę,  na popołudniowych, innowacyjnych biologiczno- geograficznych zajęciach terenowych prowadzonych przez naszą panią od biologii i geografii.  Opracowaliśmy ekosystem  Bałtyku jako biocenozę i biotop. Na wydmach poznaliśmy zjawisko sukcesji pierwotnej. Znalezione na plaży muszle wykorzystaliśmy do skonstruowania klucza dichotonomicznego według którego oznaczaliśmy gatunki bałtyckich małżý. W Rezerwacie Kormorana na terenie Nadmorskiego Parku Krajobrazowego zobaczyliśmy ekologiczne skutki gradacji.
    W terenie obserwowaliśmy  działalność współczesnych procesów geologicznych, tworzących linię brzegową. Po omówieniu czynników takich jak : prądy  przybrzeżne, falowanie wód morskich i wiatr mieliśmy okazję w praktyce zobaczyć wygląd i zasięg poszczególnych form na brzegu wysokim i niskim (klif, nisza abrazyjna, rewa, wał brzegowy, burzowy, wydmy nadmorskie). Zastanawialiśmy się wspólnie nad formami ochrony poszczególnych typów brzegów. 
    W portach Gdańska i Gdyni obejrzeliśmy nowoczesne terminale kontenerowe oraz specjalistyczne urządzenia do przeładunku różnego rodzaju towarów. 
    Nie sposób  było nie zajrzeć na budowę ważnej inwestycji hydrotechnicznej - przekopu przez Mierzeję Wiślaną. Duże wrażenie zrobiły na nas, widziane po drodze, farmy wiatrowe, jako źródło energii odnawialnej. 
    Odbyte zajęcia uświadomiły nam, że pobrzeża Bałtyku to ekosystem podlegający procesom naturalnej regulacji, na którą wpływa także działalność człowieka związana z gospodarką morską i turystyką. 
    Klasa 7c

  • Ciekawostki ortograficzne

    Ciekawostki ortograficzne przygotowane przez uczennicę klasy językowej 7a Aleksandrę Kozerę

  • Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji konkursu plastycznego promującego Dzień Ziemi - MSU

  • Wyniki konkursu z okazji Dnia Ziemi

  • Maj w świetlicy szkolnej

  • Festyn Rodzinny PSP nr 1 w Grójcu z okazji Dnia Dziecka na płycie GOS Mazowsze

  • Poczta Ciepłych Myśli

  • Może nad morze - cz.2

    Kolejny dzień morskiej przygody upłynął w atmosferze historii naszej Ojczyzny. W Muzeum Drugiej Wojny Światowej uświadomiliśmy sobie jakm heroizmem było codziene życie pod okupacją niemiecką, poczuliśmy atmosferę smutku i przerażenia w zmombardowanej dzielnicy. Zrozumieliśmy jak wielką wagę w utrzymaniu ducha i świadomości narodowej miała walka polskiego państwa podziemnego.
    Spacer na Westerplatte nauczył nas, że każdy ma w życiu swoją drogę i różne trudności, które trzeba pokonywać dla doskonalenia   samego siebie. W Gdańsku poczuliśmy klimat bogatego, kupieckiego miasta portowego.   
    Ten dzień był dla nas prawdziwą lekcją historii. Poczuliśmy  się dumni ze  swojej narodowości.  
    Dzień skończył się  zabawami i zachodem słońca  na plaży.  
    klasa 8G

  • Witajcie w naszej bajce...

    Biegać skakać latać pływać w tańcu w ruchu wypoczywać...Uśmiech i radość dziecka - marzeniem każdego rodzica.

strona:

Aktualności