Tańce, fantastyczna zabawa oraz smakołyki, że palce lizać! – tak w skrócie można by podsumować bal karnawałowy, który odbył się w naszej szkole 2 lutego 2023 r. Tego dnia sala gimnastyczna zamieniła się w prawdziwą salę balową! Dziesiątki balonów i serpentyn oraz dźwięki skocznej muzyki nastroiły uczniów do znakomitej zabawy. W tym roku doskonałą oprawę muzyczną zapewnił Bartos Event Group - DJ & Wodzirej, który wspaniale poprowadził imprezę i, jak na karnawał przystało, urozmaicał tańce atrakcyjnymi zabawami. W czasie przerwy dzieci miały okazję do skosztowania przepysznych słodkości na przygotowanym przez Radę Rodziców kiermaszu ciast. Czas szybko minął i zadowoleni uczniowie wrócili do swoich domów. Wszystkim, którzy przyczynili się do tego, że nasza zabawa karnawałowa okazała się pełnym sukcesem, składamy serdeczne podziękowania!
Samorząd Uczniowski
W piątek, 27.01 wręczono nagrody laureatom konkursów szkolnych.
,,Wiersze Jana Brzechwy” – konkurs recytatorski zorganizowany przez panią Urszulę Byliniak oraz panią Dorotę Olejnik.
I miejsce:
Lila Pelchen kl. IIc
Julia Perzyna kl. IIId
Hanna Woźniak kl. IIId
II miejsce:
Lena Woźniak kl. IIIe
III miejsce:
Anna Włodarczyk kl. IId
Wyróżnienia:
Sofia Bohoniuk kl. IIIe
Michalina Fosiewicz kl. IIIe
Tymon Szymański kl. Ia
Alicja Wasiak kl. IIe
„Dary jesieni” – konkurs plastyczny zorganizowany przez Mały Samorząd Szkolny.
I miejsce:
Lena Czyżewska kl. IIa
II miejsce:
Nina Dębowska kl. IId,
III miejsce:
Kacper Wiktorowicz kl. IIId
Wyróżnienia:
Wiktoria Kazmierczak Ib,
Mateusz Mackiewicz Ib
Adam Stykowski kl. IIb
Diana Voynikova kl. IIe
Natalia Wątora kl. IIa
Gratulujemy!
Relacja z programu w wykonaniu klas 2b i 3d
Zapraszamy na Dzień Otwarty do PSP nr 1!
Zachęcamy uczniów klas 1-3 do udziału w konkursie "Zimowa moda".
Organizatorzy - opiekunowie MSU
Święta tuż, tuż!
Uczniowie klas 2a i 2e wzięli udział w zajęciach kulinarnych, podczas których dowiadywali się krok po kroku, jak wykonać pierniki. Łączyli składniki ciasta, wygniatali je, wykrawali ciasteczka, ozdabiali, aż w końcu konsumowali! Lekcje odbyły się w ramach programu Laboratoria Przyszłości oraz dzięki uprzejmości pań pracujących w szkolnej kuchni, którym za możliwość upieczenia pierniczków składamy serdeczne podziękowania.
#LaboratoriaPrzyszłości
Wspólne kolędowanie w PSP nr 1, które poprowadził zespół katechetyczny przy akompaniamencie p. Janusza Szarlipa i p. Kamila Kasicy.
Zapraszamy do obejrzenia relacji :).
Dnia 22.11.2022r. w ramach programu „Kulturalna szkoła na Mazowszu” klasa 3d wybrała się na wycieczkę do Radomia. Uczestnicy odwiedzili Mazowieckie Centrum Sztuki Współczesnej „Elektrownia”, gdzie początkowo podziwiali abstrakcyjną wystawę Sebastiana Krok odnoszącego się do zbyt szybkich i wściekłych kierowców. Następnie zachwycali się sztuką jednego z najbardziej znanych i rozpoznawanych polskich artystów na świecie- Wojciecha Fangor. Na zakończenie uczniowie mogli wykazać się inwencją twórczą wykonując maski neonowe. Kolejnym punktem wycieczki było Muzeum Wsi Radomskiej, gdzie początkowo uczniowie zwiedzili skansen, a później uczestniczyli w warsztatach: „Święta Katarzyna i Święty Andrzej”.
Serdecznie zachęcamy do udziału w akcji!
O korzyściach płynących z czytania można by wiele pisać. Przypomnijmy kilka: uwrażliwienie na świat i drugiego człowieka, wzbogacenie wyobraźni i słownictwa, przybliżenie wartości, sposób na interesujące spędzenie czasu. Z klasą 2a od początku roku stawiamy ku temu kroki w następujący sposób. We wrześniu odwiedziliśmy Miejsko-Gminną Bibliotekę Publiczną, by uczestniczyć w zajęciach o procesie powstawania książki. W październiku wzięliśmy udział w „Czytaniu dla pokoju” i w bibliotece szkolnej zapoznaliśmy się z jednym z rozdziałów książki Marka Michalaka „Opowieści o tym, co w życiu ważne”. W listopadzie udaliśmy się do biblioteki miejskiej na spotkanie z tymże autorem. Założyliśmy klasową biblioteczkę, do której sami przynieśliśmy książki. Z wielkim entuzjazmem korzystamy z zasobów biblioteki szkolnej. Gościliśmy wolontariuszkę ze starszej klasy, która pokazała, że czytanie może się wiązać ze świetną zabawą. Bierzemy udział w zbiórce książek dla przedszkola. Co jeszcze przed nami? Niebawem własnoręcznie uszyjemy zakładki oraz planujemy wspólnie napisać własną książkę!
Dnia 9 listopada 2022r. klasa 3c i 3e przedstawiły apel z okazji dnia
11 listopada. Na uroczystości pojawili się goście – Pani Dyrektor Elżbieta Zakrzewska, wicedyrektor Katarzyna Brzozowska oraz żołnierze z Centrum Rozpoznania i Wsparcia Walki Radioelektronicznej z Ogrodzienic. Były wiersze, pieśni patriotyczne, śpiew z podziałem na głosy oraz pradziadek z ogromną wiedzą historyczną. Wzruszyliśmy się słuchając pieśni patriotycznych
i poruszającej piosenki pt „Orzeł Biały”, której refren trzecioklasiści przedstawili ruchem. Dzieci podziękowały żołnierzom za codzienny trud i oddanie służbie. Zaproszonym gościom szczególnie zapadły w pamięć słowa recytowane przez uczniów: „Uwięziony ptak nie śpiewa. A czy wiesz dlaczego? Bo nie spotkasz nigdy w klatce ptaka szczęśliwego!”. Nie chcemy, aby wydarzenia z przeszłości powtórzyły się! Nie chcemy, żeby Polska była jak ten uwięziony ptak w klatce! Żołnierze zapewnili nas, że będą strzec naszego bezpieczeństwa.
Na apelu było uroczyście, ckliwie, ale też chwilami zabawnie. Jesteśmy dumni z naszych uczniów! Temat był trudny, a jednak maluchy wykazały się zdolnościami recytatorskimi, muzycznymi i pełną koncentracją.
Agata Olejnik i Kamila Modelska
Jesienny poranek 7 listopada 2022 r., dla uczniów klas 2a oraz 3c PSP nr 1 w Grójcu, był pełen miłych i ciekawych doświadczeń. Najpierw wstąpili w mury swojej szkoły, w której tego dnia obchodzono Dzień Postaci z Bajek. Radości i entuzjazmowi na widok barwnych przebrań kolegów i nauczycieli nie było końca! Następnie pamiątkowe zdjęcia i wyjście do Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej, w której na spotkanie oczekiwał wyjątkowy gość –
dr Marek Michalak, pedagog, nauczyciel akademicki, były Rzecznik Praw Dziecka, miłośnik i propagator korczakowskiej myśli pedagogicznej.
Tematem spotkania była ostatnia książka tego autora, adresowana do dzieci pt. „Opowieści o tym, co w życiu ważne”. Jak pisze prof. dr. hab. Barbara Smolińska – Theiss „…książka ta jest osobliwym dialogiem rodzeństwa. Julka i Miłosz opowiadają o swoich codziennych doświadczeniach rodzinnych, szkolnych, koleżeńskich. Czasami się sprzeczają, czasami sobie pomagają, dzielą się różnymi spostrzeżeniami, z uwagą wsłuchują się w niektóre opowieści dorosłych (…) to lektura dla wszystkich, którzy widzą świat nie tylko w perspektywie faktów i zdarzeń, ale także wartości, norm i ustawicznych pytań”. Niewątpliwie atutem książki jest niezwykle przystępny dla młodego czytelnika sposób, w jaki autor porusza kwestie wartości uniwersalnych, takich jak miłość, nadzieja, pokój, życzliwość.
Podczas bibliotecznego spotkania Pan Marek Michalak przeczytał dzieciom rozdział dotyczący przyjaźni, przeprowadził rozmowę o tym, co jest dla nich ważne. Okazało się, że w wachlarzu ich potrzeb jest przede wszystkim rodzina, zdrowie, przyjaźń i miłość do zwierząt. Pan Marek wyjaśnił ideę Orderu Uśmiechu i nawiązał do praw dzieci. Uczniowie mieli okazję zobaczyć jak wygląda taki Order i dowiedzieli się, jakie trzeba spełnić warunki aby go otrzymać. Zakupili książki z dedykacją autora. Zadawali mnóstwo dociekliwych pytań min. od kiedy pisarz rozpoczął swoją przygodę z książkami dla dzieci, ile książek już napisał, czy będzie dalsza część przygód Julki i Miłosza?
Spotkanie przebiegło w sympatycznej atmosferze i z pewnością na długo pozostanie w naszej pamięci, zwłaszcza, że książkę pana Marka zamierzamy przeczytać w całości i już dziś ją gorąco polecamy ją dzieciom oraz dorosłym!
Emilia Krajewska i Agata Olejnik
Nowa strona internetowa szkoły: Publiczna Szkoła Podstawowa nr 1 im. Gabriela Narutowicza w Grójcu (grojecmi...
W czwartek 22.06.2023r. klasy 8 z PSP1 w Grójcu zatańczyły Poloneza podczas uroczystości zakończenia roku szko...
Życzymy wszystkim udanych wakacji!
Uczniowie, którzy brali udział w Konkursie Wiedzy o Janie Pawle II zostali również nagrodzeni przez KS. Probos...
"Jedyne, czego nam nikt nie zabierze, to wspomnienia" - podsumowanie innowacji biologicznej realizowanej w kla...